Jakie są konsekwencje prawne za złamanie licencji?

Jakie są konsekwencje prawne za złamanie licencji oem i nie komercyjnych ?

W jaki sposób? bo to jest zależne. Jeżeli chodzi o ilość instalacji (przekroczoną) na wielu komputerach to produktu po prostu nie aktywujesz, złamanie zabezpieczeń typu obejście aktywacji możliwe są dwa skutki (jeżeli ktoś to wykryje), 1 - blokada na aktywację produktu, 2 - zablokowanie klucza, czyli brak możliwości korzystania przy włączonym internecie.

Jeżeli chodzi o licencje nie-komercyjne, to jest to z reguły kara pieniężna (5xcena wersji komercyjnej), oraz nakaz zakupu wersji dla firm, poaz tym częste wizyty Panów z prokuratury :wink:

Pewnie jakiś wyrok :smiley: Zależy na jaką skalę jeszcze zostanie popełnione przestępstwo.

w przypadku oemu interesuje mnie co wtedy kiedy użyjemy go na nowy komputer i da się aktywować (ewidentne złamanie licenci) więc co nam za to grozi :slight_smile:

Zamrożenie licencji ;] tak ogólnie to za pierwszym razem może się udać aktywować, ale za następnym nawet aktywacja telefoniczna nie pomoże. No i system będzie się włączał tylko do okna logowania w którym pokaże się że mamy piracką wersję, np tak jak teraz ze słynnym już numerem FCKGW-…***

System OEM może być tylko raz aktywowany na jednym komputerze. Próba aktywacji na innym komputerze kończy się nie powodzeniem. Wiem z swojego doświadczenia jak kupiłem system w sklepie który był aktywowany, nawet telefonicznie nic nie wskórałem po za tym jak wpadłem do sklepu to myślałem że rozwalę sprzedawce, dostałem nowy system.

ogólnie znam kilka oemowych systemów xp home które po zmianie sprzegtu dalej dają się aktywować dla tego ciekawi mnie jak jest użytkownik liczony jak pirat mimoze kupił kiedyś :slight_smile: czy innaczej :slight_smile:

ja też znam parę oemów które działają po zmianie urządzeń i płyty głównej w legalny sposób i nie łamiąc licencji

To co pisze nijak się ma do prawdy :^o Tak się składa, że mam oryginalny system i już wielokrotnie go ponownie wgrywałem i aktywowałem kiedy padł, bo np. trojan pokasował biblioteki Windowsa i jedynym wyjściem była ponowna instalacja systemu. Po instalacji aktywacja online w Microsoft i wszystko dział normalnie. Jeśli prawą byłoby to co piszesz, to przy pierwszym uszkodzeniu wgranego systemu i niemożliwości naprawy, przywrócenia systemu, ludzie musieliby kupować na nowo system operacyjny, co byłoby kompletnym nonsensem.

I co w związku z tym ??

A poczytaj dokładnie poprzednie posty to się dowiesz że chodzi o instalację OEMu na innym niż przypisanym do niego komputerze :stuck_out_tongue:

Zauważyłeś pierwsze zdanie, które zacytowałem z wypowiedzi rafi6666 :?:

Do niego odniosłem się. Na jednym komputerze można wielokrotnie aktywować ten sam system. Nie próbowałem tego z innymi komputerami, ale skoro ludzie aktywują kopie pirackie, piszą jak ominąć sprowadzanie autentyczności kopii, to trudno by nie poradzili sobie z wersją oem.

no dobra ale co wtedy jak używamy oem wkółko jak zmieniamy nowy komputer czy jesteśmy piratami ?

Przy produkcie w wersji oem jest opis warunków licencji i użytkowania. Oto fragment:

zapis zapisem a ludziska robią co innego ale dalej nikt nie umie powiedzić co za to grozi :slight_smile:

Jeśli chodzi o licencje OEM to przy pierwszej aktywacji Windows wysyła pewne dane, które zawierają kilka informacji o sprzęcie itp.

Aktywować można wiele razy system z tym, że ( prawnie - jeśli OEM ma nadal obowiązywać) na sprzęcie na którym miała miejsce pierwsza aktywacja.

Aktywacja również powiedzie się na innym komputerze na tym samym kluczu z tym, że taki system będzie uznany za piracki, gdyż w momencie aktywacji nie będzie się to zgadzało przy porównaniu klucza produktu ze sprzętem komputerowym ( płyta główna komputera) i innymi warunkami.

Do szerszej lektury odsyłam:

http://www.microsoft.com/genuine/downlo … laylang=pl