Jakie są konsekwencje prawne za złamanie licencji?

(pysiu) #1

Jakie są konsekwencje prawne za złamanie licencji oem i nie komercyjnych ?

(system) #2

W jaki sposób? bo to jest zależne. Jeżeli chodzi o ilość instalacji (przekroczoną) na wielu komputerach to produktu po prostu nie aktywujesz, złamanie zabezpieczeń typu obejście aktywacji możliwe są dwa skutki (jeżeli ktoś to wykryje), 1 - blokada na aktywację produktu, 2 - zablokowanie klucza, czyli brak możliwości korzystania przy włączonym internecie.

Jeżeli chodzi o licencje nie-komercyjne, to jest to z reguły kara pieniężna (5xcena wersji komercyjnej), oraz nakaz zakupu wersji dla firm, poaz tym częste wizyty Panów z prokuratury :wink:

(Pcz 07) #3

Pewnie jakiś wyrok :smiley: Zależy na jaką skalę jeszcze zostanie popełnione przestępstwo.

(pysiu) #4

w przypadku oemu interesuje mnie co wtedy kiedy użyjemy go na nowy komputer i da się aktywować (ewidentne złamanie licenci) więc co nam za to grozi :slight_smile:

(system) #5

Zamrożenie licencji ;] tak ogólnie to za pierwszym razem może się udać aktywować, ale za następnym nawet aktywacja telefoniczna nie pomoże. No i system będzie się włączał tylko do okna logowania w którym pokaże się że mamy piracką wersję, np tak jak teraz ze słynnym już numerem FCKGW-....***

(rafi6666) #6

System OEM może być tylko raz aktywowany na jednym komputerze. Próba aktywacji na innym komputerze kończy się nie powodzeniem. Wiem z swojego doświadczenia jak kupiłem system w sklepie który był aktywowany, nawet telefonicznie nic nie wskórałem po za tym jak wpadłem do sklepu to myślałem że rozwalę sprzedawce, dostałem nowy system.

(pysiu) #7

ogólnie znam kilka oemowych systemów xp home które po zmianie sprzegtu dalej dają się aktywować dla tego ciekawi mnie jak jest użytkownik liczony jak pirat mimoze kupił kiedyś :slight_smile: czy innaczej :slight_smile:

(Surmapiotr) #8

ja też znam parę oemów które działają po zmianie urządzeń i płyty głównej w legalny sposób i nie łamiąc licencji

(Vcx3) #9

To co pisze nijak się ma do prawdy :^o Tak się składa, że mam oryginalny system i już wielokrotnie go ponownie wgrywałem i aktywowałem kiedy padł, bo np. trojan pokasował biblioteki Windowsa i jedynym wyjściem była ponowna instalacja systemu. Po instalacji aktywacja online w Microsoft i wszystko dział normalnie. Jeśli prawą byłoby to co piszesz, to przy pierwszym uszkodzeniu wgranego systemu i niemożliwości naprawy, przywrócenia systemu, ludzie musieliby kupować na nowo system operacyjny, co byłoby kompletnym nonsensem.

(fiesta) #10

I co w związku z tym ??

A poczytaj dokładnie poprzednie posty to się dowiesz że chodzi o instalację OEMu na innym niż przypisanym do niego komputerze :stuck_out_tongue:

(Vcx3) #11

Zauważyłeś pierwsze zdanie, które zacytowałem z wypowiedzi rafi6666 :?:

Do niego odniosłem się. Na jednym komputerze można wielokrotnie aktywować ten sam system. Nie próbowałem tego z innymi komputerami, ale skoro ludzie aktywują kopie pirackie, piszą jak ominąć sprowadzanie autentyczności kopii, to trudno by nie poradzili sobie z wersją oem.

(pysiu) #12

no dobra ale co wtedy jak używamy oem wkółko jak zmieniamy nowy komputer czy jesteśmy piratami ?

(Vcx3) #13

Przy produkcie w wersji oem jest opis warunków licencji i użytkowania. Oto fragment:

(pysiu) #14

zapis zapisem a ludziska robią co innego ale dalej nikt nie umie powiedzić co za to grozi :slight_smile:

(Pajlaj) #15

Jeśli chodzi o licencje OEM to przy pierwszej aktywacji Windows wysyła pewne dane, które zawierają kilka informacji o sprzęcie itp.

Aktywować można wiele razy system z tym, że ( prawnie - jeśli OEM ma nadal obowiązywać) na sprzęcie na którym miała miejsce pierwsza aktywacja.

Aktywacja również powiedzie się na innym komputerze na tym samym kluczu z tym, że taki system będzie uznany za piracki, gdyż w momencie aktywacji nie będzie się to zgadzało przy porównaniu klucza produktu ze sprzętem komputerowym ( płyta główna komputera) i innymi warunkami.

Do szerszej lektury odsyłam:

http://www.microsoft.com/genuine/downlo ... laylang=pl