Jakie są najlepsze gry do testowania komputera?


(mateuszplenik) #1

Witam, tak z ciekawości jakie sa najlepsze gry które bardzo obciążą komputer i nie mają wiele bugów takie typowe gry do testowania wydajności kompa wiem ze dobry jest Crysis 3 ale co jeszcze ?


#2

Wejdź na jakąś stronę gdzie robione są testy kart graficznych i zobacz na czym je testują. W ten sposób uzyskasz odpowiedź.


(lordjahu) #3

 

Masz od tego benchmarki. 

http://www.futuremark.com


(bachus) #4

Jak ostatnio szykuję się do złożenia komputera, to czytając testy często pojawia się “Watch Dogs”.


(MacGregor) #5

Powiedzcie mi jak gry mają się do testowania stabilności i wydajności komputera? Od takich rzeczy są bechemarki a nie gry które coraz częściej mają okropną optymalizacje.


(lordjahu) #6

Czasami uruchamiając jakąś wymagającą grę otrzymujemy pewny standard dzięki któremu możemy określić przedział gier które “nam pójdą” - wiele z nich ma w sobie wbudowane benchmarki (nowy Thief, Shadow of Mordor). Tyle że jest to bardzo mylące gdyż każdy tytuł ma inne wymagania - w jednym sporo opiera się na procesorze a w innej na obciążeniu karty graficznej.  


(MacGregor) #7

Wiem że dzięki temu w jakiś sposób można określić przedział gier które będzie można uruchomić. Jednak jak sam mówisz każda gra ma inne wymagania i dobry symulator potrzebuje dwa razy więcej mocy obliczeniowej niż zwykły fps w którym liczy się tylko grafika. Najlepszy nadal jest benchmark Który testuje każdy komponent komputera pod najwyższym obciążeniem.


(ziom_jp) #8

Spróbuj Wiedźmina 3 lub GTA 5, one bardzo obciążają.