Jakie są najlepsze płytki?

Witam, jakie płytki według Was są najlepsze do przechowywania danych? Moim zdaniem TDK i Verbatim, chcociaż nie wiem które z nich są lepsze :slight_smile:

Narazie używam Verbatimów bo na TDK’ach jak coś napisze czarnym markerem to musze pod światło brać żeby sie doczytać (są takie ciemne)

Pozdrawiam :smiley:

Verbatim jak najbardziej wzorzec jakości ale dla bardzo cennych danych używam płyt Emtec, których warstwa zapisywalna jest zrobiona ze złota i maja żywotność 100lat

mam takie samo zdanie dodał bym jeszcze do tego EMTEC’i choć jak narazie to ich już w sklepach nie widzę…

ja używam SONY :slight_smile: troche wiecej kosztuja ale warto :slight_smile: plytki maja dobrze wyważone.

Te złote płyty Emtec są w Media Markt w cenie ok4zł/CD i 6zł/DVD, ale kiedyś kupiłem takie CD za 2zł :stuck_out_tongue:

A jaką mają żywotność Verbatimy i TDK’i?

Don_Filippo zgadzam się z Tobą Sony są dobre oraz polecam Verbatim

TDK to za przeproszeniem syf. Verbatim jak najbardziej polecam. Co do Sony to są ok.

Czas życia płyty przechowywanej we właściwych warunkach płyty CD lub DVD to ok 35 lat po tym czasie użyte do produkcji srebro w wyniku działania agresywnego tlenu atmosferycznego utlenia się, a liczba błędów na płycie skutecznie uniemożliwia poprawne odczytanie takiej płyty.

ja używam Sony i Verbatim gdy nagrywam coś ważnego, do nagrania jakiś mniej ważnych danych najczęściej Hawk.