Jakie są nazwy plików aktywacyjnych w Vista?

Tak, jak w temacie. Które pliki odpowiadają za aktywację Visty? W XP jest to wpa.dbl. Jestem po prostu ciekawy czy po formacie i podmianie tych plików windows bedzie aktywowany tak jak to jest z XP.

ale po co to? możesz spokojnie vistę aktywować po ponownej reinstalacji :slight_smile:

wpisz w okienko uruchom :

X:\Windows\System32\SLUI.exe

gdzie X to literka partycji z folderem Windows

Zobacz teraz, ktore pliki sa uruchamiane np. za pomoca Proces Explorer

http://www.microsoft.com/technet/sysint … lorer.mspx

Naprzykład po to aby ktoś kto nie ma neta nie musiał wydzwaniać do MS za każdym razem jak przeinstaluje system.

Ja tam po uruchomieniu slui nic ciekawego w PE nie widzę. Podejżewam że to będzie plik tokens.dat lub takie dziwne 2 pliki : “7B296FB0-376B-497e-B012-9C450E1B7327-2P-0.C7483456-A289-439d-8115-601632D005A0”

Zawsze jest limit aktywacji, potem trzeba dzwonić do M$ po nowy klucz

No i lipa :smiley: nikt nie wie :smiley:

Nie wiem dlaczego ale w XP u mnie to nie zadziałało. Z tego co sobie przypominam był jeszcze jeden plik. Jakoś aktywacja przechodziła bezproblemowo juz trzy razy, aczkolwiek nie wiem co bedzie w przyszłości. Abstrachując, nie dawno odłączyłem SB Live’a i Office 2007 “krzyczał” że nastąpiła zmiana w sprzęcie… itd.

W RockXP masz taką opcje zrobienia kopi tych 2 plików.

Nie ma znaczenia czy robi to jakiś tweaker, czy je sam kopujesz. Po prostu po podstawieniu ich do systemu, dalej wołał o aktywację. Oczywiście sprzętowo nic nie było zmieniane.

no ale nadal pozostaje pytanie czy mozna zrobic backup plikow z aktywacaj na viscie ??

czy pozostaje sposob aktywujemy i robimy obraz partycji?

Te pliki to:

tokens.dat

(C:\Windows\ServiceProfiles\NetworkService\AppData\Roaming\Microsoft\SoftwareLicensing)

pkeyconfig.xrm-ms

(C:\Windows\System32\licensing\pkeyconfig)

Testowałeś ??