Jakie są objawy uszkodzonej płyty głównej?

Witam tak jak w temacie : Jakie są objawy uszkodzonej płyty głównej?

Czy z uszkodzoną płytą główna komputer może się nieuruchomić ?

Cześć

Może się nie uruchomić. Ale wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia. Czasami komputer z uszkodzoną płytą np. włączy się ale nie będzię działać poprawnie

Objawy są przeróżne zależne od uszkodzenia.

Zależy co dokładnie jest uszkodzone.Mogą pojawiać się BSODy komputer może się zawieszać.

U mnie restartował się w losowych momentach i jakiekolwiek OC powodowało niestabilne działanie.

Jednym z objawów są również spuchnięte i wybrzuszone kondensatory na płycie.

na mojej płycie nie są spuchnięte kondesatory płyta wygląda dobrze ale komputer sie nie uruchamia a zasilacz mam sprawny ponieważ go testowałem

Cześć

Na odległość trudno zdiagnozować dlaczego komputer nie działa i co jest przyczyną awarii. Warto byloby podmieniać kolejno części aby sprawdzić która nie działa.

Spróbuj wystartować komputer tylko z procesorem, ramem i kartą graficzną. Resztę rzeczy odłącz. Jeżeli możesz podłacz inny zasilacz. Czy na płycie głównej nie ma jakiś mikrouszkodzeń, przepaleń etc.?

nie widzę żadnych mikrouszkodzeń ani przepaleń .Komputer podłączyłem z procesorem ramem i grafiką oraz zasilaczem z komputera kolegi Fortron 450w

nadal nic więc odłączyłem grafike i nadal nic zasilacz nie startował i nic się nie kręciło …

PS Dziś zamówiłem nową płyte główna Foxconna 45cmx

Dodane 03.01.2013 (Cz) 23:07

Pomoże ktoś ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy coś jeszcze mogło zostać uszkodzone np Procesor…

może kabelki od włącznika są poprzepalane

nie nie pozatym wymieniłem przycisk i próbowałem odpalić kompa dotykając śrubokrętem styków czy czegoś tam :smiley:

ThePLsoLdier , jeszcze nie zamówiłeś tej płyty? Bo tematów o tym samym już trochę założyłeś.

Objawem uszkodzenia płyty może być praktycznie każdy objaw, od nie włączającego się kompa do wywalania BSODa co jakiś czas. Uszkodzić może się praktycznie każdy element na płycie przez który przepływa prąd, od ścieżki po podstawkę. Przy zwarciu może polecieć nawet kilka elementów, szczegółowa diagnoza jest czasochłonna i kosztowna (dla klienta) więc z reguły nie przeprowadza się takich badań tylko wymienia płytę na nową.

płyty wcześniej nie zamawiałem ponieważ nie miałem kasy wczoraj dopiero zapłaciłem za płytkę teraz aby czekam na dostawę.Więc tak ja obstawiam że to płyta została uszkodzona i mam nadzieję że tylko to …

Cześć

Jak otrzymasz płytę i ją zamontujesz to przekonasz się czy twoja diagnoza była słuszna czy nie.

Ok jestem tylko ciekaw kiedy przyjdzie mam nadzieję że w poniedziałek lub wtorek …