Jakie są oznaki zawieszenia tunera DVB-T

Witam, kupiłem tuner WIWA HD95 MC

Co jakiś czas np. co 5 godzin TV traci obraz i jest sam dźwięk

Podłączone poprzez Eurozłącze

Czy to jest oznaka zawieszenia tunera? Jeżeli tak to chyba nie jest normalne aby zawieszał się co np 5 godzin

A jeżeli nie jest to zawieszenie to może wina kabla Euro?

Siła i jakość 100%

Po wyłączeniu i włączeniu tunera obraz powraca

Kabel Euro raczej nie ma nic do tego, jeśli po samym wyłączeniu i włączeniu tunera wszystko wraca do normy. Siła i jakość 100% więc tu też bym winnych nie szukał. Paragon do kieszeni, sprzęt pod pachę i gwarancja?

Może aktualizacja firmware pomoże http://wiwa.info.pl/serwis/aktualizacje … dvb-t.html

piotrci ,

Jakbyś spojrzał na tą stronę to byś zobaczył że nowszego firmware nie ma bo to jest jeden z nowszych tunerów

Jutro pobawię się jeszcze kablami, bo jak na zawieszenie to dziwne gdyż dźwięk jest, a też powinien się zawiesić hmm?

ps. dodam że przed samym straceniem obrazu, obraz tak się ściemnia i pada

Zabawa kablami nie zaszkodzi, chociaż nie wydaje mi się, żeby same się wpięły po resecie tunera. Próbuj, powodzenia :wink:

U mnie starsza WIWA zwykle nie chce się włączyć raz na ileśdziesiąt włączeń.

Jeszcze starszy Ferguson robił podobnie jak u Ciebie.

Taki urok tych DVBT, jest to sprzęt badziewny dla starych TV, ale możesz zwrócić na gwarancji, bo z tego co pamiętam dają na 2 lata

Wina była kabla antenowego i wtyczki

Jakość i moc sygnału dawał 100%, ale jakoś po obcięciu końcówki kabla i ponownym złożeniu wtyczki problemów nie ma