Jakie są repozytoria aktualizacji Ubuntu


(Jerzy23k) #1

Przede wszystkim cześć! Mam taki problem, że chciałem mieć program, co do aktualizacji którego, potrzebowałem ręcznie dodać repozytoria do listy. Nie działały, więc chcąc się pozbyć komunikatu o tym, przy każdej aktualizacji, usunąłem nie te repozytoria. :lol: W rep. usuniętych znalazły się te, dla Ubuntu , i nie aktualizuję teraz systemu. I tu moja prośba: może ktoś podać te adresy, co trzeba podać w ustawieniach Menedżera aktualizacji? Byłbym wdzięczny, jakby ktoś mógł podać polecenia do terminalu, ale jak będą same adresy, to też będzie dobrze.

PS: korzystam z Ubuntu 10.10.


(marcin82) #2

Tutaj są podane oficjalne "podstawowe" repozytoria Ubuntu:

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=37494 .

Jeśli coś doinstalowujesz z innego nieoficjalnego repozytorium to potem wystarczy go tylko zahaszować w pliku /etc/apt/sources.list, żeby się coś nie posypało z powodu niezgodności albo konfliktów pakietów.


(Gryf00n) #3

przy częstych zmianach wersji softu przydatnym może okazać się narzędzie

deborphan


(marcin82) #4

@Fix00sir

Zgadza się, tylko czasem naprawdę lepiej sprawdzić w Synapticu, czy jakiś pakiet nie ciągnie za sobą np. połowy KDE. Analogicznie dla rpm-owatych jest rpmorphan.


(roobal) #5

Albo przy pomocy apt-get przeprowadzić symulację usuwania. Osobiście radzę uważać z używaniem deborphana, co prawda pokazuje osierocone ale po ich usunięciu mogą pojawić się kolejne pakiety osierocone, potem kolejne i kolejne, a po jakimś czasie system ma prawo się nie uruchomić :slight_smile:

Pozdrawiam!