Jakie są różnice między OpenOffice a LibreOffice

Chcę zainstalować bezpłatny pakiet tylko nie wiem, który wybrać, bo żadnego nie używałem. Widzę, że jest parę wersji OpenOffice i LibreOffice. Czym one się różnią, bo w opisach tych programów nie zauważyłem jakichś różnic. Wszędzie jest, że są do siebie podobne i każda z nich jest tylko odmianą. No i właśnie, muszę coś wybrać. Mam zrobić losowanie, bo nie będę instalował wszystkich. Jeśli ktoś zna istotne różnice między tymi programami, to proszę o ich przedstawienie, to łatwiej będzie mi wybrać :slight_smile:

Proponuję lekturę: http://webhosting.pl/Rosnie.przepasc.mi … oniec.OO.o

Libre Office się rozwija, OpenOffice prawie stoi w miejscu. Niektóre programy mają wtyczki do OpenOffice i nie wykrywają LibreOffice, ale to pisze w wymaganiach programu (np. Translatica 7).

Jest jeszcze jeden program - IBM Lotus Symphony. Ma edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i program do prezentacji. Do pobrania ze strony IBM, trzeba się zalogować.

Z tego co wiem LO ma wycięte mnóstwo niepotrzebnego kodu, który w OO zalegał i zaśmiecał. Ponadto, LO jest rozwijany, czego nie można powiedzieć o OO.

Dzięki za wyjaśnienia :slight_smile: