Jakie są różnice między une a desktop

Witam. Mógłby ktoś tak z ciekawości podać róznice między ubuntu netbook edition a desktop? Bo google coś mi nie chce pomóc :expressionless:

Obecenie różnica to tylko inerface. W 11.04 Unity będzie domyślnie także dla wersji desktop.

Tylko interfejs? A w netbook nie ma jakiś dodatkowych pakietów?

Tylko. Programy i aplikacje są takie same jak w wersji desktop-owej.

Nie tylko samym interfejsem się różnią, Netbook Edition jest dodatkowo optymalizowane pod procesory Intel Atom.

Pozdrawiam!

A mógłbyś napisać coś dokładniej? Ma inne pakiety czy co?

@roobal był bym wdzięczny za jakieś dokładniejsze info, gdyż nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnej informacji jak ta optymalizacja wygląda(oprócz interface’u). Z góry dzięki.

Jak to dokładnie wygląda, to tego akurat nie wiem, nigdy się w to nie zagłębiałem, bo nie miałem takiej potrzeby.

Pozdrawiam!

Przypuszczam, że kernel UNE jest zoptymalizowany pod Atomy.

Czyli na netbooka lepiej instalować netbook edition? Bo wole interfejs desktopowy :wink:

Na notebooku (procesor, atom) to możesz pomarzyć o interfejsie dekstopowym. Ew. będziesz mógł działać tylko na jednej aplikacji.

Dlaczego tak się uparłeś na te notebook, moim zdaniem nie chce im się optymalizować kernela, a nawet jeśli to co da wspominana optymalizacja jak jądro ładuje standardowe moduły (te z desktop).

Eeeee… czyli twoim zdaniem lepiej wybrać desktopową wersję? Dlaczego piszesz że tylko na 1 aplikacji? Przecież będę mógł opalić chrome, kadu, audacity, gnome commandera 8)

womperm??

Ja używam na netbooku UNR i bez problemu można się zalogować na interface desktop-owy, którego używam, bo wolę. Więc nie wiem o co chodzi z używaniem tylko jednej aplikacji.

A czy ten netbook remix bedzie szybszy od desktopa gdy zainstaluję na netbooku? Czy po prostu ma inny interfejs? Bo nie chcę zbytnio zaśmiecać se kompa jakimiś unity, maximus itp. które nie są mi potrzebne

Jak powiedziałem, różnicy dla mnie nie ma. Śmiało możesz zainstalować desktop. A, żeby zoptymalizować obszar roboczy, polecam window buttons applet. http://gnome-look.org/content/show.php?content=103732