Jakie są różnice między VMWare a VirtualBox?

chciałbym się zapytać co to jest VMWare? Czy to jest to samo co VB? Ten program “robi” witrualnego pceta ?

VMware to firma tworząca oprogramowanie do wirtualizacji ,VirtualBox to konkretny program do stawiania maszyn wirtualnych.

VMware wiki

http://pl.wikipedia.org/wiki/VMware

VirtualBox wiki

http://pl.wikipedia.org/wiki/VirtualBox

Co do VMware:

VMWare Workstation daje bardzo duże możliwości natomiast jest w wersji trial. Darmową wersją jest VMware Player co daje troche mniejsze możliwości nawet od VirtualBox a względem wydajności Vmware player a vbox są mniej więcej podobne. W virtualbox-ie łatwiej zarządzać wirtualnymi systemami a z tego co się oriętuje w vmware player trzeba było kiedyś(nie wiem jak teraz) mieć stworzony już zainstalowany system z programu vmware workstation.

Podstawowa różnica - VMWare jest płatny edycje typu Workstation są bardziej wydajne niż VirtualBox. Istnieją edycje dedykowane rozwiązaniom typowo serwerowym. Z tego co mi wiadomo to na VMWare można pograć w jakieś nawet zasobożerne gry pod “wirtualnym” Windowsem a w Virtualboksie wsparcie dla 3D nie jest jeszcze tak wydajne. Darmowa wersja to VMWare Player ale tutaj można uruchomić już tylko gotowy system, stworzony na VMWare Worstation i być może na innej maszynie. VMWare Player a Worstation to jak MS Word i MS Word Viewer, czyli w jednym możesz tworzyć i przeglądać a w drugim tylko przeglądać :slight_smile:

Jeśli masz procesor ze wsparciem dla wirtualizacji sprzętowej, np. procesor z technologią Intel VT-x lub AMD-V to zainteresuj się takimi maszynami jak,np. Xen, wtedy system gość może korzystać/współdzielić fizyczny sprzęt zamiast go emulować.

Pozdrawiam!

@ Łukash - pisząc VMWare chodziło mi ogólnie o te workstationy , playery i inne wersje…

A co do VT to mój procesor ją ma :slight_smile: A systemu z VB nie wrzucę do VMware? Bo jak workstation jest płatne to lipa… :frowning:

To bym sobie z tego skorzystał, włącz sobie w VirtualBoksie wsparcie dla tej technologii, powinno to zwiększyć wydajność systemów.

Wiem, że obrazy/dyski z VMWare można uruchamiać w Virtualboksie ale czy odwrotnie to nie wiem akurat, nie miałem okazji sprawdzać :slight_smile:

Pozdrawiam!

Vt-x i amdvt jest już sandardowo włączone :slight_smile:

Proszę nie wprowadzać użytkownika w błąd w wersji 3.x VMware Player można już tworzyć maszyny wirtualne.

Według mnie główną różnicą pomiędzy VMware Player a Virtualboxem jest lepsza obsługa 3D na korzyść pierwszego programu. Żeby zainstalować Guest Addons (sterowniki wirtualnej maszyny) w Virtualboxie trzeba wejść w tryb awaryjny (gdy instalujesz windowsa), w produktach VMware wszystko samo się instaluje.

Teraz ty gadasz głupoty, jaki tryb awaryjny? Normalnie się odpala, parę kliknięć, reset i już są zainstalowane. (mówię o winxp na wirtualnej)

Virtualbox kazał mi instalować Guest Additions w trybie awaryjnym, tylko ja tak miałem? :?

Tak, chyba tylko ty, ja instalowałem normalnie

Może nie miałeś praw administracyjnych? Do instalacji Guest Addition nie trzeba żadnego trybu awaryjnego.

Pozdrawiam!

Guest additions w VirtualBoxie instaluje się w trybie normalnym, ale jeżeli chce się mieć akcelerację dla Direct3D, to potrzebny jest tryb awaryjny.

Żeby nie być gołosłownym: http://www.virtualbox.org/manual/ch13.html

a ja mam zainstalowane 3d bez trybu awaryjnego. :stuck_out_tongue: Może teraz zmienili :roll:

Huh? Player UMIE tworzyć maszynki. Przynajmniej umiał jak go używałem.

Widocznie dodano tę funkcjonalność, gdy ja używałem VMWare Player to nie można było. Zresztą trochę by to było śmieszne, że konkurencja oferuje więcej za darmo niż VMWare, który podobno jest liderem w tej dziedzinie :slight_smile:

Pozdrawiam!