Jakie są skutki zbyt dużego OC karty graf.?

tak jak w temacie, co może się stać, jeśli za bardzo podkręcę kartę graficzną? (hd 5550) może się spalić? zasilacz jest dobry, cooler master 450W, grałem trochę w gta 4, temp 56 stopni, potem podkręciłem i po kilkunastu minutach pulpitu ma 48 stopni więc chyba niedużo :slight_smile: standardowo procesor miał 550 MHz, teraz ma 650, pamięć 1000, teraz jest 1170. wiem, że podkręcanie skraca żywotność karty, ale co może się jeszcze dziać?

temperatura ciągle spada.

pytanie nr2: czy nie dałem jej zbyt wysokich częstotliwości?

Mogą się przepalić pamięci karty graficznej czego skutkiem mogą być artefakty…Jak to - temperatura spada pomimo zwiększenia taktowanie?

Maleje bo sie nagrzala przy gta a potem wyswietlala praktycznie tylko pulpit. nie za duzo ja podkrecilem?

Dodane 31.12.2010 (Pt) 13:30

Sory ze post pod postem ale pisze z tel. i nie ma przycisku edytuj. chcialbym sie jeszcze dowiedziec czy te pamieci przepalic sie moga od slabego chlodzenia (temperatury), od przeciazenia czy od czego?

Jak przepalić, to oczywiście, że od temperatury ;] Inne skutki niepożądane: biegunka, wymioty, łaknienie na pasztet zajęczy oraz ślinotok. Przed OC proszę skonsultować się z lekarzem lub informatykiem, bo OC niewłaściwie stosowany zagraża lini elektrycznej w Twoim domu i otoczeniu.

A na serio, jak OC będzie za duży, to system zacznie Ci się wieszać i wywalać coś (najczęściej błędy i BSODy). Ja za bardzo podkręciłem procka i WinXP wstawał 10 minut :smiley:

Przepalić to się raczej mogą od gmerania przy Voltage a nie programowego OC, przy wysokim OC karta wysypie ci artefakty…

OC programowe najbezpieczniejsze. Do innych rzeczy, to trzeba inwestycji w chłodzenie, etc.