Jakie są sposoby na zmniejszenie pingu w Cs 1.6

Cześć Wam!

Odważyłem się i kupiłem antologię Cs’a na Steam.Bardzo lubię Valve i jestem zadowolony że posiadam tę kolekcję.Problem ma się tak, iż chcąc pograć w Cs’a 1.6 na Steam zauważyłem wysoki ping.Sięga on 130 czasem 140ms a kiedyś to było 20-40ms.Jak wiecie przy takich lagach ciężko powalczyć o tzw. “banie”.Czy macie jakieś rady odnośnie mojego problemu?Tak strasznie nie laguje ale grać jest dosyć ciężko.Sprzęt mam dobry-tak mniej więcej:

ASUS P5G41T-M LX w standardzie mini ATX, przepraszam jeżeli coś pomyliłem

ASUS EAH4850HD DDR3 1GB

RAM DDR3 2xGB

Intel Core2Duo E8500 2x3.16Ghz FSB 1333Mhz Cache 6MB

64734919

Powyższy wynik jest z wolnego netbook’a więc proszę o poprawkę bowiem w chwili obecnej nie mogę wejść na duży komputer.

To na pewno nie jest wina Steam. Bardziej tego, że:

a) w trakcie gry masz włączone rzeczy, które wykorzystują Twoje łącze, np. coś ściągasz.

b) masz zaśmiecony/zawirusowany komputer.

c) Twój operator (jak widzę Vectra) ma jakieś problemy z infrastrukturą, ew. występują jakieś problemy sprzętowe czy to po Twojej stronie czy też operatora.

J/w.

Dodatkowo

przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Continue to the media

Sprawdź inne DNS-y:

Google

8.8.8.8

8.8.4.4


lub Open

208.67.222.222

208.67.220.220


Zobacz jeszcze zmniejszenie pingu w grze oraz optymalizację łącza:

Start – Uruchom – gpedit.msc – Enter

Konfiguracja komputera – Szablony administracyjne – Sieć – Harmonogram pakietów QoS

Kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na zasadzie Ogranicz rezerwowaną przepustowość.

W oknie właściwości będą widoczne trzy opcje Nie skonfigurowano, Włączone oraz Wyłączone. Zaznaczamy opcje Włączone, po czym w polu – Limit przepustowości (%) wpisujemy wartość 0. Po zmodyfikowaniu ustawień wybieramy Zastosuj i potwierdzamy OK.

Witam

Te problemy Ci się mogą zdarzać poprzez kupno, ******.

Nie osądzam - miałeś kontakt z piracką wersją gry? :slight_smile: :slight_smile:

Ostrzegam przed takimi poradami.

Tak jak pisałem gra jest oryginalna na Steam.Ostatnio była promocja na CS Anthology na Steam.W jej skład wchodzi Counter Strike:Condition Zero,Counter Strike:Condition Zero-Deleted Scenes,Counter Strike,Counter Strike:Source,Counter Strike:Global Offensive.

W trakcie gry i ogólnie nic nie ściągam.Komputer jest bardzo zadbany jeśli chodzi o wirusy.Nie odwiedzam żadnych niebezpiecznych stron o tematyce erotycznej lub pirackiej.Po mojej stronie wszystkie gry na Steam m.in.Deus Ex: Human Revolution działają perfekcyjnie.

cfospeed może pomoże trzeba zmienić ustawienie na optymalizacje ping.

i tak jak napisał kolega wyżej może masz przestarzałe sterowniki do karty seiciowej lub cokolwiek z twoim kompem to może być praktycznie wszystko ;] nie podałeś czy łączysz się przez wi-fi jak słaby zasieg to nic dziwnego żę pingi wieksze

u mnie ping na speedtest.net jest 50 max na TP z 1/mb/s

Dodane wtorek, 23 lipca 2013, 19:22

sprwadz pingi na tej stronce i na tym kompie w którym grasz w CS

Co do łączenia to mam tzw. palca TP-LINK a łączę się z routerem.Program diagnostyczny firmy TP-LINK pokazuje że stabilność łącza tj. jego szybkość jak domniemam-wynosi 54Mbps.Jakoś sygnału:bardzo dobra.Moc sygnału 97-100%.Zasięg:98-100%.Takie komunikaty się pokazują w oknie diagnostycznym.

Dodane 24.07.2013 (Śr) 10:17

Aktualizacja-test z komputera na którym gram w Cs’a:

64772243

Dodane 16.08.2013 (Pt) 15:40

Napiszę tutaj rozwiązanie które pomogło w moim przypadku.Wpadłem na nie sam.Jak odpalicie Cs’ka to wejdźcie w Video i jak macie wybór grafiki OpenGL to zmieńcie na Software.Zrestartujcie grę.Teraz wejdźcie na serwer jakiś na 3-5 minut i pograjcie.Znowu dajcie opcje gdy upłynie 5 minut i zmieńcie na OpenGL.

Dowiedziałem się iż w ten sposób Cs 1.6 dobiera ustawienia które później częściowo kopiuje do ustawień OpenGL.Niestety ustawienia te są niewidoczne dla użytkownika. =D