Jakie się pracuje na kompie z 1Ghz lub 1,2Ghz

Witam,

Zastanawiam się na kupnem używanego komputera, czy może mi ktoś powiedzieć co używa komputera z podobną mocą, jak się na tym pracuję?

Głównie chodzi mi o szybkość działania programów.

// Sorry za dziwny temat, ale nie miałem nigdy kompa o podobnej mocy i nie wiem czy da się na czymś takim coś zrobić :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

ja odpowiem - mam taki w pracy i gdyby tak za okno wypadł … byłbym w siódmym niebie :smiley: … chyba , że jesteś baardzo cierpliwym człowiekiem to kup.

Zależy jakiego użyjesz systemu operacyjnego i jak wygląda reszta komputera :wink:

z takim procem dużo da się zrobić :wink:

spoko, xp na tym chodzi :wink:

Ja mam komputer z procesorem 500 MHz i jakoś wcale nie mam zamiaru wyrzucać go przez okno. Nie daj się nabrać na “fachowe opinie” innych, że do normalnej pracy koniecznie trzeba mieć dwurdzeniowy procesor 3 GHz. :stuck_out_tongue: Tak jak przedmówca - zależy, czy chcesz instalować Windowsa Viśtę, czy starszą wersję Windowsa lub jakieś distro Linuksa. :smiley:

daroo

wiesz mam taki: AMD Duron 1,3Ghz, 640 mb ramu - i calkiem calkiem. Windows XP. Da sie pracowac - szczerze mowiac nawet gry na nim chodza. Office i te podobne chodza na luzie - szybko - chyba ze zasmiecisz taki komputer to wtedy mowi sie trudno.

Mowie Ci nie jest tak zle.

a linux to będzie śmigał :slight_smile: Na moim komputerze ubuntu 6.10 chodzi płnnie i szybko bez żadnych zwisów :slight_smile:

Nawet po włączeniu komunikatora,gimpa,przeglądarki internetowej,odtwarzacza muzycznego system dalej pracuje płynnie :slight_smile: i na dodatek wygląda ładnie

f3ad10f636aca18em.jpg

ja mam celerona 1,3, 512 ram, radeon 9250. spoko komp .;]

Ja powiem tak, od szybkości kompa w windzie i troche w grach zależne jest od ilości pamięci ram jak będziesz miał 256 będzie muł jak będziesz miał 512 xp jak talala chodzi

ja miałem Athlona 1Ghz i pracowałem na nim ponad 5 lat, ogólnie spoko, ale po dłuższym czasie jak się zaśmieci to zaczyna mulić…

rafal92 , 1GHz + 256ram w zupełności wystarcza do dosyć komfortowej pracy w Win Xp. rozumiem, że co młodsi wychowali się na 512mb ram, ale kiedyś się używało i 128mb przy Xp. więc uprzejmie proszę o nie szerzenie bzdur.

ja do niedawna miałem P3 450mhz 64ramu i rive TNT2 32mb i śmigałem pod XP :mrgreen: fakt, ustawiony był pod maks wydajność (wyłączone wszystkie cienie,animacje itp) i jak dbałem o porządek to dawał rade :mrgreen:

Ja mam w domu kompy 233, 400, 650, 750, 1600 Mhz. Od 650Mhz da się spokojnie pracować, 750 jest bardzo fajnie. Więc 1Ghz styka.

Aha, kompy chodzą (procz jednego na Debiana) pod winda 2k :slight_smile:

Nie muli nic a nic

Sam kiedyś pracowałem na duronie 750Mhz +128Ram na xpeku tylko że co raz nowsze wersje gadu gadu czy skype itp. pobierają więcej pamięci jeśli się ma starsze wersje jest ok.

a kto Ci każe je instalować?? :expressionless: gg jest wersja odchudzona 6.xx a skypa też są wersje dla słabych komputerków :wink:

Spoko jak nie zaśmiecisz kompa to bedzie Ci śmigał :slight_smile:

Zależy jakich ale też nie powinno być problemów… i nawet w pare gierek sobie po grasz :slight_smile: pozdro

Miranda, Konnekt… mam wymieniać dalej?

są to lepsze, funkcjonalniejsze i mniej zasobożerne komunikatory. po co używać więc Gadu-Gadu?

:lol: no wiesz…są tacy ludzie co niewiedzą że takie programy są a jak już znajdą to mówią że to $#@$% :roll:

Ja mam starego kompa 256 ram celeron 1GHz Geforce FX 5200 (Geforce 2 MX spalił sie) . Jest to komputer wytrzymały jak cholera :cfaniak: :cfaniak: :cfaniak: Tyle wylaczen z listwy i twardych resetów co on przeżył z moim małym bratem to chyba żadne nowe cacko by nie przetrwało, a mu tylko grafa poszła. 8) :mrgreen: :mrgreen: 8)

System Windows Me, a gry to nawet FM 2007 chodzi. Niestey w gry typu Fifa 07, czy Carbon to nie pograsz i po to ma sie noweg kompka z opisu.