Jakie słuchawki gamingowe do 400 zł kupić?

Witam tak jak w tytule potrzebuje słuchawki do grania do kwoty 400zł najbardziej zależy mi na jakość dźwięku i wykonania muszą być w miarę wygodne i najlepiej lekkie dobry mikrofon nie jest wymagany fajnie by było jakby były bezprzewodowe ale w tej cenie to raczej rzadko spotykane więc co możecie mi polecić chciałbym coś co wytrzyma chociaż 2-3 lata.

Jak zależy ci na jakości dźwięku to nie „fajnie by było jakby były bezprzewodowe”, albo jedno albo drugie.

Ja mam razer kraken na jacka i spisują się dość dobrze, wygodne na większą głowę. Ale ja tam znawcą nie jestem, najlepiej jakbyś przeszedł do sklepu gdzie można potestować słuchawki i sam zobaczył, które ci pasują najbardziej. Niektórzy słyszą więcej, inni mniej a tak to byś na sobie mógł sprawdzić.

W tej cenie nie idź w bezprzewodowe, szczególnie jeśli będą używane do grania. Input lag będzie raczej nie do zaakceptowania.
Najlepiej sprawdzić na miejscu w sklepie taka moja rada.

Ze słuchawek pod względem wytrzymałości nie polecam ogólnie Logitecha. Marna jakość i w środku dziadostwo klejone.

Jak ktoś nie potrzebuje mikrofonu w słuchawkach, bajerów typu wirtualny dźwięk surround, a ceni wygodę i dobrą konstrukcję to coś w pokroju słuchawek studyjnych lepiej iść np. Słuchawki Sony MDR7506 Czarny - Opinie i ceny na Ceneo.pl
Model, który jest na rynku już spory czas i miał szansę zebrać dużo opinii.
Sony MDR-7506 Headphones - The Best Headphones? Definitely the most compact Professional Headphones - YouTube
… no chyba, że lubisz jak Ci jakieś ledy na głowie migają heh :smiley:

Dobrym wyborem będzie tutaj Cooler Master MH752 lub dopłać stówkę i kup sobie porządne Razer Kraken V3 Hypersense

Ja nie polecam Ausowych z plastikowym pałąkiem - rozwalają się do 5 miesięcy przy codziennym użytkowaniu (a mało kto recenzuje po 150 dniach ciągłego używania).

Te Cooler Master wydają się spoko co możesz mi o nich więcej powiedzieć?

No prawda akcesoria asus to w 90% przypadków to syf.

CM robi takie premium audio, jak Manta, IBOX, Razer i inni producenci barachła, sprzedawanego tanio lub drogo i mającego wspólny mianownik. Akustycznie w klasie sprzętu szorującego po dnie.
Co ciekawe, pakuję się masę wynalazków, od tak durnych pomysłów jak kilka głośników, poprzez rezonatory a na kolorowych światełkach skończywszy, a nikomu nie przyjdzie do głowy po prostu wsadzić jakieś względnie dobre przetworniki audio.

Ciekawie jest to, że markowy sprzęt audio dla graczy np. Sennheiser jest również zauważalnie gorszy jakościowo i droższy niż modele dla reszty. Pewnie za gamingowość dolicza się kasę.

Zalecam zakup po prostu niskoomowych słuchawek audio, markowych producentów. Dowolny model AKG, Sennheiser, Bayerdynamic, Technics itp.
Patrz na 3 parametry.
1 Impedancja, nie więcej niż 70, najlepiej do 32.
2 SPL, dynamika nie mniej niż 108dB.
3 mikrofon osobno.

Wszystko o tych parametrach będzie grało w cenie ok. 200-400zł o niebo lepiej niż „gamingowe” twory o 100% droższe.

1 polubienie

Zamówiłem wczoraj w Media Expert jutro do mnie przyjdzie te cacko obejrzałem wczoraj parę recenzji i przeczytałem twoją i sprzęt wydaje się wart ceny.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Oho, spec się pojawił i się panoszy a nie polecił ani jednego a tylko obrażać potrafi. Każdy ma swoje uszy i coś słyszy albo nie, po to mu radziłem do sklepu pójść i przetestować.
Po prostu kabel to jedyna droga jak autor tematu chce " najbardziej zależy mi na jakość dźwięku"

Na moje potrzeby mój razer mi wystarcza, nigdzie nie pisałem że to wybór dla jakości - co próbujesz mi wcisnąć. No ale to trzeba by czytać ze zrozumiem.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Razer robi słuchawki, które w najdroższej wersji są akustycznie klasy najtańszych firmowych, a ich tańsze modele, to taka Manta. Naprawia się też kiepsko, zwłaszcza te cienkie wiązki kabelków, w syntetycznym oplocie.

Może myszki i klawiatury robią ok. ale słuchawki to badziewie.

I tutaj nawet nie chodzi o to, że brak basu, że rezonują, czy też, że mają pasmo niczym węzeł Gordyjski.
Ale np. mają przebicia między kanałami, jedna gra inaczej niż druga, brzęczą obudowy przy niektórych dźwiękach.
Kilka modeli w ręku miałem i dobrego słowa nie jestem w stanie powiedzieć. Jakby sprzedawano je w cenach 50-200zł to wtedy w swojej klasie były by ok, aczkolwiek nawet wtedy znalazły by się konstrukcje lepsze.

Jako ciekawostkę powiem, że testowaliśmy w firmie bardzo różne słuchawki i paradoksalnie Razerowe były najmniej problemowe ze wszystkich jeśli chodzi o kompatybilność z różnymi laptopami, pecetami, jakość mikrofonu, głośność itd :slight_smile:
Ale jakbym miał dla siebie wybierać, też bym szedł w coś z tego zakresu:

Sam korzystam z Beyerdynamicsów (akurat w wersji z mikrofonem) i są naprawdę świetne.