Jakie słuchawki pod mp3?

Witam,

poszukuję porządnych słuchawek za w miarę rozsądną cenę (100-200zł).

Mam zamiar ich używać do słuchania muzyki, z ipoda, czasem z telefonu, do gier raczej nie. Chciałbym, żeby dźwięk był w miarę czysty (jak na przedział 100-200zł), zależy mi też na wyraźnym basie. Oczywiście słuchawki muszą wyciszać tło (tzn. żebym nie słyszał rozmów z autobusu i żeby cały autobus nie musiał słuchać tego, co ja właśnie słucham :wink: ).

Preferuję tańsze modele z porządnych firm np. sennheiser (tu znalazłem dużo pozytywnych opinii).

Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo nie mam pojęcia o aktualnym rynku słuchawek ;/

Aha, zapomniałem dodać, że mają to być słuchawki nauszne :wink:

http://www.proline.pl/?p=RAZER+MORAY+WHITE

skoro czytałeś dużo pozytywów o sennheiser’ach to polecam HD 202, jeśli chcesz mieć mocny bas to te będą jak najbardziej odpowiednie, również dobrze wyciszają tło

A więc, przeszukałem stronę Sennheisera i znalazłem kilka ciekawych modeli, mi.in. wyżej wymienione HD202, pomóżcie mi wybrać coś z tych trzech:

1.Sennheiser HD 218

2.Sennheiser HD 202 II

3.Sennheiser HD 203

Dodane 17.03.2012 (So) 16:13

Wszystkie mają podobny opis, 218 różnią się od pozostałym pasmem 18-18k vs 19-21k. Ta druga opcja jakoś lepiej wygląda, przecież 1Hz to różnica rzędu błędu przy pomiarze… Za to modele 202 i 203 lekko szybciej reagują… Nie mam pojęcia który z nich wybrać…

o 203 i 218 nic Ci niestety nie powiem bo nie znam ich. osobiście mam 201 ale skoro chcesz mocniejszy bas to 202, jak dla mnie mają aż za mocny. 203 widzę, że maja taka samą budowę jak 202 więc są one dokładnie nauszne (201 są wokół uszne), trochę ściskają uszy ale to pewno kwestia przyzwyczajenia i rozciągnięcia słuchawek. 203 mają większą impedancję czyli na byle jakiej mp3 będą słabiej grać

Znalazłem jeszcze jeden fajny model: HD 205 albo polska strona

btw. czym się różni model HD 205 od Hd 205 II

Dodane 18.03.2012 (N) 12:39

<< bardzo fajne wykresy, nie chce dobrze działać jako link

Dodane 18.03.2012 (N) 16:28

Możecie mi powiedzieć jak z basem w modelu HD 205?? Na wykresie wygląda na intensywniejszy, niż w przypadku modeli 203 i 202, ale w sklepach w opisie produktu nie jest to zaznaczone. To znaczy, że bas nie jest jakiś super??

Zastanów się jeszcze nad Brainwavz HM3, dobre basy, delikatnie droższe ale to wyższa półka niż SH seria 200. A do tego w dobrym sklepie audiofilskim zawsze mogą ci coś doradzić, przetestować, itp.

o 205 też nie wiem za dużo, tylko tyle że jest to model dla DJ’ów. choć sam się zastanawiam żeby je kupić ale niestety nie mogę ich nigdzie znależć żeby przetestować i zobaczyć na żywo

A wiesz może, jak rozróżnić 205 od 205 II ?? Bo z tego co widzę na wykresach model hd 205 II spisuje się znacznie lepiej. Niestety w komputroniku, jak i na stronie sh jest tylko model hd 205…