Jakie słuchawki wybrać?


(zaku) #1

Witam!

Ostatnio rozglądam się za słuchawkami do komputera. Na razie jeszcze używam zintegrowanej karty dźwiękowej, ale to się nie długo zmieni. Przeglądając oferty słuchawek i recenzje na pclab-ie doszedłem do wniosku, że są 3 sensowne modele dla mnie, mianowicie:

-Sennheiser HD555 + mikrofon na kablu, Zalman

-Steelseries 5H

-PLANTRONICS GameCom 777

Głównie interesują mnie Steelseries i Plantronics-y, tylko chciałbym usłyszeć jakieś opinie na ich temat.

Słuchawki będę wykorzystywał głównie do muzyki, ale też dość często gram i rozmawiam przez skype, jednak słaba jakość mikrofonu nie stanowi dla mnie problemu, ważne żeby mnie było słychać.

Napiszcie proszę co według was było by słusznym wyborem.


(boger) #2

sluchawki-300zl-t417852.html


(zaku) #3

Słuchałem muzyki na tych słuchawkach i według mnie brakuje im środka, dźwięk jest zimny i strasznie efekciarski.


(scripter1) #4

Ja mam słuchawki douszne bluetooth od PLANTRONICS i spisują się rewelacyjnie, dźwięk oddają bardzo dobrze.

Tych modeli co podałeś nie znam ale przynajmniej napisałem opinię o firmie.


(Peter3200) #5

Na twoim miejscu wybrałbym hd 555 idealnie pozycjonują dzwiek w grach i najada się także do słuchanie muzyki i do tego otrzymały liczne wyróżnienia.


(zaku) #6

Czytając różne opinie o słuchawkach doszedłem do wniosku, że SS trzeba wyeliminować z listy. Zastanawiają mnie Plantronics-y chciałbym aby ktoś o nich coś napisał. Intrygują mnie ponieważ mają kilka fajnych cech które są sporym udogodnieniem, mianowicie: pilocik z regulacją głośności, mikrofon na pałąku. Co do HD 555 to byłem posłuchać w MM jak grają i muszę przyznać, że nawet na tak kiepskim źródle jak tam mają i tak grają kapitalnie.

Jednak teraz nie wiem co wybrać. Napiszcie proszę co byście wybrali na moim miejscu i jeżeli możecie to uzasadnijcie swój wybór.


(scripter1) #7

zaku , ja nie mając możliwości porównać jak grają jedne i drugie bym się skłaniał w stronę Plantronicsa.

Ale to tylko z tego powodu że mam już jedne od nich (na bluetooth) i nie żałuję ani grosza z 200zł wydanych na nie (nawiasem mówiąc jak posłuchałem jak dobrze grają podłączone po bluetootch do tel poszedłem do sklepu po adapter bluetooth na usb aby móc słuchać na nich muzy z kompa).

O Sennheiserach naczytałem się wiele dobrego ale to tylko teoria bo nie miałem okazji tego zweryfikować.

Przy wyborze bym się w pewnym stopniu kierował ceną, jeśli Plantronicsy byłyby tańsze to najprawdopodobniej bym je kupił.


(Conrad C) #8

zaku nad tymi słuchawkami hd 555 bym się zastanowił też je chciałem kupić ale natrafiłem na taki temat http://www.esports.pl/forum/temat/11683 z tego co wyczytałem to nie pierwszy problem tego typu z tymi słuchawkami


(Agnieszkaa Emka) #9

Ja bym wybrała Plantronicsa, ale może to dlatego, że o tej firmie (z tych trzech, które podałeś) najwięcej słyszałam. Podobno jest solidna. Ale chodzi Ci pewnie głównie o słuchanie muzyki i nie masz ogromnych wymagań co do mikrofonu, także myślę, że zadowoliłyby Cię też słuchawki Octane z dźwiękiem przestrzennym (5.1) i mikrofonem. Sama zastanawiam się czy ich sobie nie kupię, bo wiem, że jeszcze niedawno na wasserman.pl kosztowały 82 zł., a teraz są tam na promocji i kosztują 55 zł. To duża zniżka, a słuchawki wydają się porządne.