Jakie słuchawki z mikrofonem za ~80zł.?

Moje aktualne słuchawki się zepsuły i chciałbym, abyście mi polecili jakieś z mikrofonem za ~80zł. Najlepiej, żeby pasmo przenoszenia dźwięku przetwornika wynosiło 15-22000Hz a czułość - 108dB. Kabel powinien mieć długość około 2m. Liczy się dla mnie wygoda i jakość dźwięku, więc byłoby dobrze, gdyby zakrywały całe uszy i tłumiły hałas z otoczenia. Wiem, że za 80zł. nic dobrego nie kupię, ale potrzebuję słuchawek już teraz, a pieniędzy więcej nie mogę wydać…

no to tak jak ja też czekam na porady :stuck_out_tongue:

Jak na razie udało mi się znaleźć coś takiego: http://allegro.pl/new-klasa-hi-fi-dynam … 43636.html

Co o nich sądzicie?

Na twoim miejscu nie pakowałbym się w produkty firmy krzak i polowałbym przynajmniej na coś takiego: Sennheiser HD201 + Zalman ZM-MIC1

Warto też poszukać Superlux HD681 lub Maxell Retro DJ , ale wyjdzie trochę drożej dokupując oddzielnie mikrofon Zalmana.

A czy może mi ktoś doradzić, na co zwracać PRZEDE wszystkim uwagę, wybierając słuchawki. Zauważyłem, że niektóre mają bardzo duże pasmo przenoszenia, np. 20-30000Hz i są tańsze od tych, które mają tylko 20-20000Hz. Tak samo jest z czułością (stosunkiem sygnału do szumu). Słyszałem, że im więcej tym lepiej, bo to wpływa na czystość dźwięku. Tymczasem niektóre słuchawki mają tylko 98dB i kosztują więcej od tych, co mają 108dB.

Chciałbym dodać, że nie jestem maniakiem gier, który od rana do wieczora gra w CoD-a, CS-a itp. Liczy się dla mnie głębia tonów, ponieważ 3/4 czasu spędzanego przed komputerem przeznaczam na słuchanie muzyki.

Nie da się tego tak po prostu wytłumaczyć - wszystko zależy od zastosowanych komponentów wewnątrz słuchawek, dlatego jakość tych droższych będzie lepsza nawet przy mniejszym zakresie paśmie przenoszenie.

W takim razie warto zastanowić się nad podanymi przeze mnie słuchawkami skoro większość czasu będziesz słuchał muzyki (więc mikro by tylko przeszkadzał). Co do samej jakości to np. Maxell Retro DJ ma zastosowane przetworniki z o wiele droższego modelu Branwavz HM3 - a teraz już sam musisz poczytać recenzji tych produktów żeby dopasować brzmienie do swojego gustu.

Dokładnie, osobiście bym brał Superlux HD681 - ostatnio szukałem słuchawek właśnie w tej cenie i się trochę naczytałem - podobno jakość świetna, lepsza nawet od nieco droższych wyrobów innych firm. Wymiana na materiałowe pady sprawia, że ponoć góra się uspokaja. Bylem od krok od naciśnięcia magicznego przycisku kup, ale coś mnie zatrzymało (nawet już nie pamiętam co, pamięć moja słaba niestety jest), a teraz nawet nie odczuwam potrzeby kupna, więc sobie daruje. Ale tyle, co się naczytałem o tych słuchawkach i rozmawiałem z posiadaczami, w tej cenie nic tylko brać.

Po przeanalizowaniu tych produktów, jednak jestem skłonny, żeby kupić te słuchawki Sennheiser HD201 z mikrofonem Zalman ZM-MIC1.

Nie chcę zakładać nowego tematu, żeby nie zaśmiecać forum. Przy okazji postanowiłem, że sprawię sobie nową parę nausznych słuchawek do telefonu z wejściem mini-jack 3,5mm. Z tym, że będą one dużo tańsze od tych komputerowych, a konkretnie mam zamiar wydać na nie nie więcej niż 40zł. Co byście mi powiedzieli o tych: http://allegro.pl/canyon-sluchawki-naus … 64779.html ?

Gniot, już bym wołał kupić SHP1900 w tej cenie, miałem przez 4 lata i pomimo, iż nic ciekawego w tej cenie nie można wymagać to było trochę lepiej niż na tych wszystkich tracerach/esperanzach/canyonach/mantach i innych firmach, która się z dobrym sprzętem raczej nie kojarzy.

Dobra kupiłem słuchawki NATEC za 50zł.

I teraz tak gdy podłącze je do monitora grają głośno bardzo !!

Jak je podgłośnić ???

  1. Sennheiser HD201 + Zalman ZM-MIC1

2.AKG K44 + Zalman ZM-MIC1

3.Superlux HD681 + Zalman ZM-MIC1

1.i 2. najlepsze zastawy do 200 zł

  1. słuchawki 80 - 90 + mikrofon 20 - najlepszy zestaw do 120 - 130 zł

Ja też bardzo duzo ostatnio naczytałem sie o słuchawkach i nie ma lepszych do 200 zł niz 2 pierwsze modele.

Ja osobiście mam niedawno kupione AKG K44 i naprawde nie żałuje zakupu.

Mikrofon Zalman ZM-MIC1 również posiadam i sprawuje sie bardzo dobrze, nie ma lepszego doczepianego mikrofonu na rynku. Przynajmniej nie w tej cenie.