Jakie smart gniazdko do restartu routera

Zrobiłem jeszcze jeden myk. Przełączyłem tryb z RAS na NDIS - mam wrażenie, że poprawiła się stabilność połączenia, ale no potwierdzeniem będzie bezawaryjne działanie przez kolejne kilka dni.

Ok, NDIS zdecydowanie zmniejsza problem. Modem chodzi dużo stabilniej (np. potrafił odebrać nawet 2GB danych przez niecałą dobę), natomiast dalej zdarzają się zawieszki. Router się resetuje, ale (prawdopodobnie) przez to, że używany jest NDIS, modem pozwala się ponownie wywołać i nie jest konieczne fizyczne odłączanie od zasilania - tak jak to było w trybie RAS. Mamy więc maksymalnie kilka minut bez internetu i połączenie jest przywracane.

Tak więc problem może nie jest rozwiązany (bo modem ciągle się zawiesza, może to rzeczywiście kwestia zasilania?) ale przynajmniej jego skutki są dużo mniejsze.

Przejdźmy zatem do zasilania. Generalnie jeśli dobrze to rozumiem, wystarczy przejścióweczka USB-A <-> USB-A która po drodze odetnie +5V z routera i zamiast tego poda +5V z zewnętrznego zasilacza. Wydaje się banalne, ale mimo to nie znalazłem takich urządzeń w sprzedaży - co najwyżej można dostać przynajmniej 5m przedłużacze aktywne USB albo HUBy (ale HUB to jednak dodatkowe urządzenie, nie wiadomo jak modem się na nie zachowa). Nie umiem szukać czy serio nikt nie klepie takich “wzmacniaczy zasilania”?

Można poszukać pod hasłem “aktywny hub usb z zasilaczem”.
[edit]
ewentualnie takie cóś + zasilacz , ale jak to, de facto, będzie działać, czy ten odcinek będzie łapał zakłócenia, tego nie nie wiem.

No właśnie wolałbym uniknąć HUBa bo ten najczęściej funkcjonuje jako osobne urządzenie (czyli router musi potrafić połączyć się z HUBem i dalej z urządzeniem podłączonym do tego HUBa). Ten kabel delocka rzeczywiście mógłby zadziałać, kojarzę takie rozwiązania z pierwszych dysków przenośnych które używały 2 gniazd USB do zasilenia dysku.

Witaj,
sorry że dopiero po ponad pół roku odpisuję, ale wcześniej nie dostałem ządnych informacji z forum, że były nowe odpowiedzi i że jednak coś nie działa…

Na zwykłych modemach, gdzie to router inicjalizuje połączenie internetowe VPN, połączenie następuje za każdym razem beż żądnych problemów. Lecz na modemach, które same się łączą (Hi-Link) czasami nie udaje się dla tego routera znaleźć interfejsu modemu. Dlatego polecałem modem E398 (100/50) z lepszym zasięgiem, który obecnie możesz znaleźć na serwisie aukcyjnym w okolicach 100zł (a może i taniej).

Ja mam E3372 w wersji Hi-Link, jak i w zwykłej. Zwykły E3372 z tym routerem pracuje bez żadnych problemów, lecz z Hi-Link router czasami nie może znaleźć modemu, jak opisałeś. Żebyś wcześniej napisał, że masz E3372s w wersji Hi-Link, to bym Ci wcześniej napisał, że taki problem z wersjami Hi-Link występuje w w tym oprogramowaniu/routerze.

Więc polecam dokupić do niego E398, albo przerobić E3372s (zmienić Firmware) z Hi-Link na zwykły, wtedy to będzie poprawnie działać bez Twojej ingerencji, no chyba że nadajnik wyłączą. :wink: Ale na to nic nie poradzisz…

Jeszcze raz przepraszam za spóźnioną odpowiedź, ale nie “siedzę na tym forum 24 na H”, więc jak byś miał jeszcze jakieś pytania do mnie, to “wezwij mnie”, albo napisz PW.

Pozdrawiam