Jakie sterowniki do laptopa. Windowsowe czy firmowe


(stanek.94) #1

Witam. Mam Lenovo b570 bez systemu i chciałbym wgrać windows 7, czy lepiej jest zainstalować windowsa i sterowniki zainstalują się same z windows update czy lepiej jest po zainstalowaniu windowsa zainstalować wszystkie z płyty lub strony?


(system) #2

Co się da z Windows Update, a co pozostanie ze strony firmowej laptopa.


(stanek.94) #3

No tylko strona lenovo jest jakaś uboga i niedopracowana... To skąd można wziąć sterniki do modelu b570 59-307494 ?


(_abrakadabra_) #4

O_O

http://support.lenovo.com/en_US/researc ... D=HT073117


(stanek.94) #5

Dzięki bardzo. Czyli zainstalować aktualizajce z win update a to czego mi nie wykryje w menedżerze urządzeń to ze strony czy jak?


(system) #6

Dokładnie!


(stanek.94) #7

A czy trzeba pobierać "Hotfix for Microsoft Windows 7 (32-bit) - Lenovo B470, B570, V370, V470, V570" lub "Intel Management Engine Interface driver for Microsoft Windows 7 (32-bit, 64-bit) - Lenovo B470, B570, V370, V470, V570" ?

Bo mam nierozpoznane urządzenie (we właściwości-lokalizacja pisze : na Kontroler osadzony zgodny ze standardem Microsoft ACPI)

oraz Kontroler magistrali zarządzania systemem (Magistrala PCI 0, urządzenie 31, funkcja 3 Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

)


(system) #8

Pobierz i zainstaluj sterowniki z pozycji Chipset v.9.2.0.1015. Inne, które wymieniłeś wyżej, na razie nie!

Sprawdź potem ponownie Menadżer Urządzeń i podaj gdzie jeszcze jest jakiś pytajnik lub wykrzyknik.


(stanek.94) #9

zainstalowalem i zostało mi :nierozpoznane urządzenie (we właściwości-lokalizacja pisze : na Kontroler osadzony zgodny ze standardem Microsoft ACPI)


(system) #10

Tu nie jestem tak bardzo pewny jak poprzednio, ale spróbuj to: http://download.lenovo.com/UserFiles/Dr ... M33WW5.exe To sterownik od kontrolera urządzeń magazynowych. Nawet, jeśli o niego nie chodzi, to niczego nie popsuje na pewno.


(stanek.94) #11

No niestety to nie to...


(_abrakadabra_) #12

A to nie przypadkiem czytnik kart, instalowałeś to w ogóle ?

http://download.lenovo.com/UserFiles/Dr ... R32WW5.exe


(stanek.94) #13

Tak. Czytnik kart instalowałem i to nie jest to :slight_smile:

Jeśli to coś pomoże to zamieszczam scrren:

http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... uuwtw.png/


(system) #14

Zaznacz tę pozycję Nieznane urządzenie w Menadżerze Urządzeń, wybierz z menu Właściwości, potem zakładka Szczegóły, potem rozwiń menu Właściwość, wybierz pozycję Identyfikatory sprzętu i podaj co tam jest napisane. Może tam być kilka pozycji.


(stanek.94) #15

(system) #16

Jest to podobno tzw. Energy Management, czyli sterowniki są tutaj: http://download.lenovo.com/UserFiles/Dr ... W48WW5.exe


(stanek.94) #17

A przydatne to? Bo to chyba tylko program pokazujący ile mam baterii... Przez to się chyba będzie dłużej włączał i pobierał zasoby, co?

I przy okazji, żeby się na ekranie wyświetlał jakiś pasek głośności przy używaniu FN+strzałka to potrzeba jakiś sterowników czy po prostu nie każdy laptop pokazuje coś takiego?


(system) #18

Pobierał nic nie będzie o ile go nie włączysz w Opcjach zasilania (w Panelu sterowania), ale faktycznie będzie się włączał "na czuwanie" wraz z systemem. Nie ma to związku ze stanem baterii. Przydatne nadzwyczaj nie jest, bo systemowe Opcje zasilania zupełnie wystarczają do ustawienia laptopa. Włączanie tego można zaś wyłączyć (odznaczyć) w Uruchom > msconfig > Uruchamianie.

Co do paska głośności, to nie każdy laptop to wyświetla. Na przykład moje dwa laptopy, nie.


(stanek.94) #19

Aha, dzięki za odpowiedz i bezinteresowną pomoc :slight_smile: Jak tak to nie będę instalował :wink: