Jakie sterowniki do płyty Asus P5VDC-TVM/SE


(Bysior1334) #1

Witam nie mogę znaleźć sterowników do tej płyty http://www.arest.pl/produkt/9007/ASUS-P5VDC-TVM-SE-P4M800-DDR-1-2-AGP-VGA-S-775/wlasciwosci na stronie producenta nie ma takiego modelu. Stery są mi bardzo potrzebne bo mam nowy dysk który nie działa w trybie UDMA tylko w PIO. Ktoś pomoże :?:


(dalek) #2

Skorzystaj z programu DriverMax.

Po pobraniu, należy założyć konto online - można to zrobić z poziomu programu.

Program dostępny jest w wersji trial, pozwalającej ściągnąć do dwóch sterowników dziennie.


(pawelcielma) #3

Tutaj masz:

http://support.asus.com/download/downlo ... uage=pl-pl

twoja płyta to P5VDC-MC (tak jest na niej napisane)


(Bysior1334) #4

Spróbuje tym programem

Ta płyta na zdjęciu jest bardzo podobna do mojej ale ja nie mam napisane MX

Ta rejestracja jest darmowa :?:


(dalek) #5

Tak, rejestracja jest całkowicie darmowa.

Na wszelki wypadek, napiszę Ci krok po kroku, co zrobić, żeby ściągnąć i zainstalować sterownik za pomocą tego programu.

Po zarejestrowaniu się, w programie klikasz "Check online for driver updates", i zostajesz przeniesiony na stronę, gdzie pod czerwoną ikoną X, widnieją stare wersje sterowników. Wyszukujesz na liście sprzęt, do którego chcesz pobrać sterowniki - klikasz ikonę dysku obok, i ściągasz plik, który otwierasz, klikając na nim dwa razy. Zaczyna się pobieranie w programie DriverMax, które trwa parę chwil - zależnie od Twojego łącza. Po pobraniu zaznaczasz ściągnięty sterownik, i klikasz "Install Drivers".

Jeśli natomiast chcesz wykryć sprzęt, który w Menadżerze Urządzeń widnieje jako 'nieznane urządzenie', oraz ściągnąć do niego sterowniki - w programie klikasz "Identify unknown hardware" - i znów zostajesz przeniesiony na stronę. Dalszą procedurę pobierania sterowników, masz opisaną wyżej.


(Bysior1334) #6

Dzięki za pomoc niestety dysk nadal nie pracuje w optymalnej prędkości. Zastanawiam się tylko jak to się stało że pod 7 i Vistą działał dobrze a pod xp nie :roll: