Jakie sterowniki do płyty GA-8I915P Dual Graphic?

Tak jak w temacie, jakie zainstalować sterowniki do płyty GA-8I915P Dual Graphic tak aby było wszystko ok?

Mało precyzyjne pytanie jakie, najlepiej ze strony producenta płyty głównej

http://www.gigabyte.com/products/produc … id=1801#ov

Jest to płyta Dual Graphic a nie Duo…

… co niewiele zmienia, wystarczy znaleźć odpowiedni model na stronie producenta.

Oczywiście znalazłem http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/ tylko nie wiem co konkretnie trzeba zainstalować i jak zainstalować :frowning:

A i moja wersja płyty to ver: 1.0

Konkretnie: wszystko, oczywiście odpowiednio do stosowanego systemu operacyjnego.

Wszystko? W oknie SATA RAID są 3 rubryki, a w oknie RAID są 5 więc chyba wszystkiego nie instaluję co?

WSZYSTKIE DOTYCZĄCE TWOJEGO SYSTEMU OPERACYJNEGO. (choć w sumie - jak chcesz - instalacja pozostałych i tek skończy się komunikatem o nieobsługiwanym systemie operacyjnym …)

Albo inaczej - to jest lista tego co masz zainstalować (w odpowiedniej kolejności):

  • VIA VT6410 IDE RAID driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy) - instalacja z dyskietki podczas instalacji systemu operacyjnego

  • Intel INF installation - pierwsze po zainstalowaniu systemu operacyjnego

  • Marvell Lan driver

  • Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver (Full Multi-language version )

  • jeśli używasz funkcji RAID to odpowiednio:

a) Intel ICH6R/ ICH7R/ ICH7DH/ ICH8R SATA RAID Driver - dla kontrolera Intela

b) VIA VT6410 IDE RAID driver - dla kontrolera RAID

To mniej więcej będę wiedział jak zainstalować:

Intel INF installation - pierwsze po zainstalowaniu systemu operacyjnego

  • Marvell Lan driver

  • Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver (Full Multi-language version )

A to:

  • jeśli używasz funkcji RAID to odpowiednio:

a) Intel ICH6R/ ICH7R/ ICH7DH/ ICH8R SATA RAID Driver - dla kontrolera Intela

b) VIA VT6410 IDE RAID driver - dla kontrolera RAID

Jeśli chodzi o komputery to nie jestem dobry w te klocki i nie mam pojęcia o co chodzi z tym RAID! !!

Może mi ktoś jaśniej wytłumaczy co mam zrobić? Po prostu chce sprawdzić tą płytę czy jest sprawna i czy wszystko działa, bo jeśli będzie wszystko ok to moją K7S5A będę chciał zamienić na GA-8I915P

Pytanie retoryczne: jak chcesz sprawdzać coś o czym “nie masz pojęcia” ?

Więc od tego są fora aby pytać !!

Więc: zapytałeś i otrzymałeś odpowiedź. Teraz pora się odrobinę wysilić, i ot - choćby przejrzeć instrukcję.

Jesli znałbym angielski to nie byloby problemu, może ktoś chciałby pomóc bardzo byłbym wdzięczny.