Jakie sterowniki dźwięku do Asusa K52

Kupiłam ASUSA K52D,zainstalowałam system XP Professional, i sterowniki.Dźwięk jest fatalny.Co można zrobić,by to zmienić.Czy potrzebne są jakieś specjalne sterowniki?

Karta dźwiękowa to:Reltek HD Audio output,

inne dane:

Procesor Dwurdzeniowy procesor AMD Athlon II Dual Core, P320 2x2,10GHz

Pamięć RAM 4 GB RAM DDR3

Karta graficzna :ATi Mobility Radeon HD5470,z 1GB GDDR3 pamięci

Dysk 500 GB SATA 5400RPM

Ja jakie to sterowniki instalowałaś i skąd ściągnięte?

Asus nie wspiera systemu XP na tym modelu. Sprawdź sama http://www.asus.com.pl/Search.aspx?SearchKey=K52D

Pozostaje Ci szukać i eksperymentować ze sterownikami ze strony producenta karty dźwiękowej.

Sterowniki dostałam na CD od sprzedawcy.Przed zakupem pytałm,czy może być XP i dostałam sterowniki do Windows7

i osobno na CD do XP.

Witam

Jaki to dokładnie model K52DE czy K52Dr ?

Edit : Tak jak pisze kolega Cedar tylko Windows 7 .

Asus K52DR

I jeszcze jedno pytanie :Zcinają mi się programy Picassa i Ultrastar, albo się wyłącza,albo staje tekst,a dźwiek gra dalej,

Czy jest na to jakiś sposób?

Duża szansa, że nie masz zainstalowanego kompletu sterowników (nie tylko od dźwięku)

Uruchom menadżer urządzeń i napisz, przy których masz “kolorowe znaczki”?

Oryginalna płytka czy nagrywana przez tego sprzedawcę?

Płytka nagrana przez sprzedawcę.Serowniki mam wszystkie.Tylko przy kartach sieciowych-Kontroler Ethernet mam żółty znaczek,ale podobno nie potrzebuję do tego sterownika,bo internet mam bezprzewodowo.Czyli radzicie zakupić Windows7,by wszystko było ok?

Czyli sprzedawca wgrał jakieś przypadkowe “na odczepne”.

Windows 7 będzie działał bezproblemowo bo są dostępne wszystkie sterowniki, z XP musisz się pogodzić z kombinowaniem, niekoniecznie skutecznym.

Dzięki.Zakupię Windowsa7.

Dodane 17.11.2010 (Śr) 23:02

Zainstalowałam Windows7 i sterowniki z CD dołączonego do ASUSA ,dźwięk cichy i w porównaniu z tym jaki miałam w

moim starym Toshiba beznadziejny.Nie jest czysty, tylko przytłumiony.Można to jeszcze jakoś poprawić?