Jakie sterowniki po formacie


(Spam619) #1

Witam

Zamierzam zrobić format dysku oraz reinstal systemu (Windows XP), i nie wiem jakie sterowniki pobrać

Mój sprzęt to:

Płyta główna ASUS p5kpl-am in/roem

procesor Intel Core 2 duo

karta graficzna Geforce 9800 GT

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7

Byłbym wdzięczny za jakieś linki.

Pozdrawiam


(Starchris) #2

Wszystkie sterowniki masz tutaj http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=xs6iinKxu0y5agcg Zakładka Download

A do karty graficznej masz tutaj http://www.nvidia.pl/object/winxp-266.5 ... er-pl.html


(system) #3

Nie masz płyt ze sterownikami do płyty głównej i grafiki? Po co ci kłopoty? Pobierzesz zły sterownik i będą problemy. Najlepiej zastosuj sterowniki z płyt, a jak system będzie już działał to najwyżej sobie zaktualizujesz niektóre sterowniki. Do każdego sprzętu dodawane są płyty ze sterownikami, masz je?


(Zajczyk95) #4

...chyba każdy wie że najlepiej jest ściągnąć najnowszą wersję sterowników ze stron producenta a nie instalować przestarzałe stery które mogą źle się sprawować z nowszymi grami itp.


(system) #5

Nie czytałeś, co napisałem wcześniej? Ściąganie i instalacja sterowników to czynności dla zaawansowanych użytkowników. Większość z zadających tu pytania to mało zaawansowani lub początkujący i dlatego im radzę instalację sterowników z płyt, bo to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zresztą instalacja najnowszych sterowników nie wiąże się w większości z niczym pozytywnym, nie ma żadnych zmian, dlatego ja wychodzę z założenia, że aktualizujemy sprzęt do najnowszych sterowników wtedy, jeśli coś zaczyna ci źle działać. W innych wypadkach nie należy się w to bawić. Panuje moda na aktualizację sterowników. Wszyscy tylko aktualizują i aktualizują, a potem proszą o pomoc, bo komputer źle działa. Przecież nowe sterowniki też często źle działają, nie nadają się do danej konfiguracji. A nowsze gry źle się sprawują, bo większość używa piratów. Na oryginałach na ogół nie ma żadnych problemów


(Zajczyk95) #6

można by się sprzeczać ale i tak każdy robi jak woli :slight_smile:


(system) #7

No tutaj to już masz zdecydowanie rację. Każdy robi, jak uważa, ale każdy ponosi również konsekwencje swoich poczynań :slight_smile: Ja nie odradzam całkowicie aktualizowania sterowników. Pisałem przecież wcześniej, żeby zainstalować z płyt i jak system będzie już działał, to potem można sobie z głową uaktualnić niektóre sterowniki, głównie grafiki. Do tego trzeba podchodzić rozsądnie a nie rzucić się i na siłę wszystko aktualizować, bo nowe to "najlepsze"


(Starchris) #8

Moim zdaniem instalacja najnowszych sterowników powinna być na pierwszym miejscu. Przecież po to producenci podzespołów wypuszczają nowe sterowniki aby ich sprzęt działał jak najlepiej i jak najefektywniej i był kompatybilny z najnowszym oprogramowaniem.

No własnie po to są najnowsze sterowniki aby uchronić się przed prawdopodobnym złym działaniem w przyszłości.


(system) #9

Słuchaj, nie można bez końca aktualizować dobrego. Jak coś dobrze działa to nowszy sterownik na ogół nic nowego już nie wniesie. Producenci robią nowe sterowniki, ale głównie z myślą o nowym sprzęcie, który ciągle ewoluuje, powstają nowe modele, więc muszą być nowe sterowniki. Nowy sterownik w starszym sprzęcie może tylko pogorszyć sprawę, najczęściej nic nie daje, a bardzo rzadko poprawia działanie sprzętu. Ryzyko więc jest. Na płytach są sterowniki najbardziej dopasowane przez producenta do danego sprzętu, więc radzę: uruchamiamy system na sterownikach z płyt, a potem w trakcie eksploatacji, spokojnie sobie coś aktualizujemy, jeśli zauważymy złe działanie sprzętu. Na siłę nie warto aktualizować sterowników, tym bardziej, że większość użytkowników to osoby początkujące i mogą sobie tylko zaszkodzić


(Spam619) #10

Niestety nie mam płyt ze sterownikami :slight_smile: