Jakie sterowniki po formacie

Witam

Zamierzam zrobić format dysku oraz reinstal systemu (Windows XP), i nie wiem jakie sterowniki pobrać

Mój sprzęt to:

Płyta główna ASUS p5kpl-am in/roem

procesor Intel Core 2 duo

karta graficzna Geforce 9800 GT

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7

Byłbym wdzięczny za jakieś linki.

Pozdrawiam

Wszystkie sterowniki masz tutaj http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=xs6iinKxu0y5agcg Zakładka Download

A do karty graficznej masz tutaj http://www.nvidia.pl/object/winxp-266.5 … er-pl.html

Nie masz płyt ze sterownikami do płyty głównej i grafiki? Po co ci kłopoty? Pobierzesz zły sterownik i będą problemy. Najlepiej zastosuj sterowniki z płyt, a jak system będzie już działał to najwyżej sobie zaktualizujesz niektóre sterowniki. Do każdego sprzętu dodawane są płyty ze sterownikami, masz je?

…chyba każdy wie że najlepiej jest ściągnąć najnowszą wersję sterowników ze stron producenta a nie instalować przestarzałe stery które mogą źle się sprawować z nowszymi grami itp.

Nie czytałeś, co napisałem wcześniej? Ściąganie i instalacja sterowników to czynności dla zaawansowanych użytkowników. Większość z zadających tu pytania to mało zaawansowani lub początkujący i dlatego im radzę instalację sterowników z płyt, bo to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zresztą instalacja najnowszych sterowników nie wiąże się w większości z niczym pozytywnym, nie ma żadnych zmian, dlatego ja wychodzę z założenia, że aktualizujemy sprzęt do najnowszych sterowników wtedy, jeśli coś zaczyna ci źle działać. W innych wypadkach nie należy się w to bawić. Panuje moda na aktualizację sterowników. Wszyscy tylko aktualizują i aktualizują, a potem proszą o pomoc, bo komputer źle działa. Przecież nowe sterowniki też często źle działają, nie nadają się do danej konfiguracji. A nowsze gry źle się sprawują, bo większość używa piratów. Na oryginałach na ogół nie ma żadnych problemów

można by się sprzeczać ale i tak każdy robi jak woli :slight_smile:

No tutaj to już masz zdecydowanie rację. Każdy robi, jak uważa, ale każdy ponosi również konsekwencje swoich poczynań :slight_smile: Ja nie odradzam całkowicie aktualizowania sterowników. Pisałem przecież wcześniej, żeby zainstalować z płyt i jak system będzie już działał, to potem można sobie z głową uaktualnić niektóre sterowniki, głównie grafiki. Do tego trzeba podchodzić rozsądnie a nie rzucić się i na siłę wszystko aktualizować, bo nowe to “najlepsze”

Moim zdaniem instalacja najnowszych sterowników powinna być na pierwszym miejscu. Przecież po to producenci podzespołów wypuszczają nowe sterowniki aby ich sprzęt działał jak najlepiej i jak najefektywniej i był kompatybilny z najnowszym oprogramowaniem.

No własnie po to są najnowsze sterowniki aby uchronić się przed prawdopodobnym złym działaniem w przyszłości.

Słuchaj, nie można bez końca aktualizować dobrego. Jak coś dobrze działa to nowszy sterownik na ogół nic nowego już nie wniesie. Producenci robią nowe sterowniki, ale głównie z myślą o nowym sprzęcie, który ciągle ewoluuje, powstają nowe modele, więc muszą być nowe sterowniki. Nowy sterownik w starszym sprzęcie może tylko pogorszyć sprawę, najczęściej nic nie daje, a bardzo rzadko poprawia działanie sprzętu. Ryzyko więc jest. Na płytach są sterowniki najbardziej dopasowane przez producenta do danego sprzętu, więc radzę: uruchamiamy system na sterownikach z płyt, a potem w trakcie eksploatacji, spokojnie sobie coś aktualizujemy, jeśli zauważymy złe działanie sprzętu. Na siłę nie warto aktualizować sterowników, tym bardziej, że większość użytkowników to osoby początkujące i mogą sobie tylko zaszkodzić

Niestety nie mam płyt ze sterownikami :slight_smile: