Jakie sterowniki po formacie?

Witam.

Jakie sterowniki ściągnąć po formacie formatowaniu?

Płyta główna: gigabyte h61m usb3 b3

procesor: intel pentium g620 2,6ghz 2 rdzeniowy

 

Pozdrawiam

 

PS ściągnąłem pare sterowników ze strony gigabyte, ale nic to chyba nie dało.

Co to znaczy “formacie”? Jeśli chodziło Ci o “formatowanie” to po nim dysk (partycja) jest pusta i należy zainstalować jakiś system operacyjny np. Windows a później w zależności od wersji Windowsa odpowiednie sterowniki np. od producenta płyty głównej i karty graficznej.

PS. “GHz” a nie “ghz”

Nigdzie nie jest zapisane jaką wersję posiadam. To jest niemały problem. 

Jest napisane, nawet na zdjęciu, na stronie Gigabyte to widać.

Czyli mam sprawdzić bezpośrednio na płycie głównej, rozumiem?

Aczkolwiek, czy jest to 1.0 1.1 czy tez 2.0 nigdzie nie widzę.

No dobra, zainstalowane. Niestety po zainstalowaniu sterowników ethernet nadal nie mam możliwości podłączenia się do internetu.

Nadal nie wiemy jaką masz dokładnie wersję systemu operacyjnego (łącznie z tym, czy 32, czy 64bit). Nie podajesz też, czy jest problem z samymi sterownikami, czy ustawieniami karty sieciowej. Zero informacji o Twoim internecie, jak się podłączasz itd.

- panie doktorze, bolało mnie!

Pierwszą sprawą jak już wspomnieli wyżej - potrzeba nam informacji o sprzęcie :slight_smile:

(Myślę że masz Windowsa)

Aby sprawdzić dokładnie jaki system posiadasz wciśnij razem dwa przyciski na klawiaturze : przycisk Windows (flaga/kwadraciki) oraz przycisk Pause/Break

Z pewnością napisane jest tam jaki system posiadasz oraz “Typ systemu” (32/64bit)

 

Następna sprawa cóż, to za płyta główna - wyczytaj to z napisu na płycie głównej, po otwarciu obudowy szukaj go tak jak na TYM obrazku - w lewym górnym rogu obrazka jest napisane REV x.x, (tutaj dla przykładu REV. 2.2) obok napisu “Designed in Taipei”

Podaj jaki REV. ma twój sprzęt.

Kolejna sprawa karta sieciowa - (na podstawie Windows 7) - otwórz panel sterowania w menu start, wybierz Sprzęt i dźwięk, i pod urządzenia i drukarki wejdź w Menedżer Urządzeń.

Następnie Karty Sieciowe, kliknij prawym przyciskiem myszy -> właściwości -> szczegóły -> wybierz w wysuwanym menu Identyfikatory Sprzętu i podaj pierwszą linijkę.