Jakie sterowniki zainstalować dla internetu w akademiku

Windows XP - Service Pack 3

Mam za zadanie naprawić komputer siostry…

Komputer jest już trochę stary. procesor 1,5 Ghz, ram 512…

Sformatowałem cały dysk. Niedługo zainstaluje sterowniki do karty graficznej i kilka innych programów.

Jednak co mnie dręczy to internet.

Ona ten komputer ma w akademiku. Wykupiła sobie tam internet.

Co muszę zrobić żeby po powrocie włożyła sobie kabelek Ethernet i normalnie internet zaczął działać?

Ja u siebie mam Liveboxa. Włożyłem kabel do tego komputera, ale internet nie działa. Pisze, że kabel sieciowy jest odłączony.

Być może to z powodu, że mam liveboxa, a nie instalowałem tam opragramowania na nie…

Jednak wszedłem w menadżer urządzeń. Poza wypisaną kartą sieciową, graficzną i innymi urządzeniami jest też “Kontrolka Ethernet” i przy niej znak zapytania.

Myślę, że potrzebuje jakiś sterowników - ale jakich? :\

Achmes ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeśli karta sieciowa jest zintergrowana na płycie głównej - sprawdź na cd dołączonej do płyty głównej. Jeśli samodzielna sprawdź model i sterów szukaj w internecie.

Nie mam żadnych płyt do tego komputera.

W menadżerze, że karta sieciowa to Realtek RTL8139

Znalazłem jakieś sterowniki i zainstalowałem. Nic się nie zmieniło :stuck_out_tongue: Nie wiem czy powinna być reakcja jakaś u mnie w domu czy nie…

Reakcja powinna być taka, że system poprawnie rozpozna karte sieciową i zniknie znak zapytania. Internet w akad. to prawd LAN z identyfikacją po adresie fiz (MAC), więc tam powinno działać.

Ma zniknąć znak zapytania obok karty czy obok ‘kontrolka ethernet’? #-o :stuck_out_tongue:

Bo karte sieciową rozpoznaje.