Jakie struny mam kupić

Tak jak w temacie chce żebyście mi doradzili w kupnie strun do tej gitary http://allegro.pl/item1085243075_gitara … ratis.html która ostatnio zakupiłem na allegro kupujacy w ostatniej chwili przestał dawać dodatkowe struny wiec nie wiem jakie je kupić prosze was o wysłanie linka do właściwych strun z góry dziekuje.

Jakie struny? Jak najlepsze :D. A tak na poważnie, to sam musisz sobie dobrać do własnych preferencji. Wypróbuj struny różnych marek (D`Addario, Ernie Ball, GHS). Jeśli chodzi o grubość, to raczej nie polecam na początek strun cieńszych niż .010-.0** i grubszych niż .011 (E1). Nie przywiązuj się z początku tylko do jednego modelu strun. Jak pograsz na kilku, to z czasem będziesz wiedział jakie Ci pasują najbardziej :).

Ale jest jakaś rożnica czy wszystkie bedą pasować które bym nie kupił do gitary elektrycznej ??

Jeśli zaczynasz grać, to też nie kupuj najdroższych xD Ja tak zrobiłem i paru tygodniach musiałem zmienić- “trochę” się zużyły :smiley: Jak wyżej, zacznij od grubszych, ja zaczynałem od erni ballów :slight_smile:

Dodane 05.07.2010 (Pn) 13:39

kup do gitary elektrycznej i będzie git :slight_smile:

No dobra dziekuje bardzo myslalem ze musze kupic struny do wybranej gitary a jesli tak nie jest to spoko kupie najtansze .Pozatym pekła mi ostatnia struna w gitarze reszte mam ale na sztuki nie sprzedaja wiec musze zamowic komplet.

Nie najtańsze, ale dobre. Np. jak kolega wyżej wspomniał np. Ernie Ball można kupić za ok. 20-25zł :). Polecam modele Skinny Top ew. Power Slinky lub Slinky. Nie kupuj żadnych Presto, ani żadnych innych polskich, chińskich, tajwańskich i nie wiadomo jakiego pochodzenia :D.

Do tej gitary zbyt grubych bym nie dawał bo się połamie… Tak czy siak polecam ErnieBall i DR, odradzam D’Addario.