Jakie studia?


(Piotrekp2006) #1

Chciałbym zapytać na jakie studia (coś związane z kompami) można się dostać. Jakaś grafika czy zarządzanie informacją coś takiego. Problem jest w tym że kiepsko u mnie z matmą i na pewno nie będę zdawał jej na maturze! Chodzę teraz do liceum profilowanego (zarządzanie informacją) i nie jest źle ale mam dużo matmy i sądzę że taki kierunek na studiach także nie ma mniej matematyki.

Z góry dzięki za odp!


(Jarek Rmc) #2

Chyba na teologi nie jest matma potrzebna :stuck_out_tongue:

a może wybierzesz jakies seminarium ??


(Piotrekp2006) #3

Seminarium a skąd taki pomysł? ;D

Humanistyczne racze nie za bardzo!

Coś na pewno znajdzie się bez matmy - chyba?


(Stachu86) #4

kierunki techniczne bez matmy ... może być ciężko (chyba że myślisz o zaocznych) :wink:


(Pbk24) #5

No to tylko licencjat. Idą tam same głąby no i nie ma matmy lub jest w opcji.


(Piotrekp2006) #6

No chyba raczej zaoczne! A co do wypowiedzi że głąby chodzą na zaoczne, to tylko głąb może tak oceniać!


(Krzysieek88) #7

Taaa... :? Ciekawe jakim kolega może się pochwalić wykształceniem ? Po Twojej wypowiedzi można wywnioskować że nie miałeś do czynienia z wykształceniem wyższym, bo poziom intelektualny który sobą reprezentujesz jest bardzo niski.

piotrekp2507 Jeżeli masz zamiar iść na zaoczne, to nie masz się czym martwić :wink: Tam jest możliwość wyboru, wiem bo się tym trochę interesuję :wink:


(Jarek Rmc) #8

a może archeologia ?? :wink:


(Por7ag3n) #9

Ile Ty masz lat? Czy może nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Hm?

Co do tematu .. bez matmy na dobry kierunek informatyczny dostac sie ciężko, uczelnie .. te lepsze .. mają dość srogie wymagania .. ale na zaoczne jest większa szansa, ale najlepiej sie dowiedzieć na konkretnej uczelni jakie wymagania były w tym / zeszłym roku .. i jakie masz realne szanse.

pzdr..


(Jarek Rmc) #10

właśnie to jest bez sensu że matma jest potrzebna w informatyce, po to są programy i różnego typu kalkulatory żeby sobie życie ułatwić


(Czyzu7) #11

Czyli dla ciebie matma to tylko dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie? Tyle to jest w szkole podstawowej. Poza tym kalkulatory ktoś musi napisac, nie? Może do obsługi przeglądarki i sieci P2P matma nie jest potrzebna, ale do informatyki jak najbardziej.


(Lost World) #12

:-s


(Paluszczak) #13

Kolego bez matmy ani rusz...

Ja nie jestem dobry z matmy, ale od czego są zbiory zadań i kursy przygotowawcze do matury z matematyki ?? Zwykle płaci się 10-15zł/h w małej grupce. No i masz jeszcze fakultety....

A jeśli boisz się o swoją przyszłość, a nie chcesz zostać wiecznym studentem czy po prostu wmawiać rodzicom, że dobrze robią ładując w Ciebie pieniądze(nie dotyczy Ciebie, ale wiele jest takich sytuacji).

To idź do oficerki !

5lat szkolenia, co pół roku zwiększa Ci się stopień i emerytura dość szybko przyjdzie. Oczywiście nie jest tak prosto, ale...

siła wcale nie jest ważna tylko liczy sie charakter i wytrzymałość.

Jeśli Cię przekonałem, to powiem tak:

Zacznij od dziś ćwiczenia w domu typu pompki, brzuszki, rozciąganie itd., no zacznij biegać, ale nie na szybkość tylko na wytrzymałość. Najlepiej z rana po pół godziny...

Co prawda do oficerki głąby się nie dostają(chyba że z protekcją), więc maturę trzeba zdać dobrze. A co do reszty, to się spytaj kogoś kto jest na oficerce lub w podobnych szkołach.

Złączono Posta : 05.10.2007 (Pią) 16:14

Nie będę wspominał o zarobkach, bo to jest 2 x średnia krajowa.


(pakeroso) #14

Idż zaocznie na jakieś zarządzanie i marketing - specjalności: zarządzanie zasobami, informacją itd..

Studia lekkie, łatwe i przyjemne. Studia techniczne (inżynierskie), kupa dziewczyn i niewielki nacisk na matematykę (chociaż statystyka to mały pocisk jest).

Taki kierunek wybierają jednak mniej zdolni uczniowie.


(Piotrekp2006) #15

No ja myślę na studiach się raczej wyluzować :stuck_out_tongue_winking_eye: i skieruje się w stronę mniej zdolnych. A na zaocznych to matma jest spoko czy nie za bardzo?


(Por7ag3n) #16

To idź na płatne, tam masz pełen luz, tylko ludzie jakby nie ci ... :slight_smile:


(Piotrekp2006) #17

A może ktoś wypowie się o logistyce?