Jakie styl CV?

Siema. Chciałbym napisać CV żeby złożyć je do pracy. Jakie teraz stosuje się style CV? Żeby nie był przesadny, tzn czy dawać zdjęcie czy normalnie styl elegancki tzn mała ilość różnych czcionek, jakiś przejrzysty… W MS Word jest sporo do wyboru stylów CV, nie wiem który wybrać i czy bardzo go modyfikować?:slight_smile:

Tutaj są dosyć przejrzyste przykłady

http://jan.kowalski.mycv.pl/cv-klasyczne

http://jan.kowalski.mycv.pl/cv-klasyczne2

http://jan.kowalski.mycv.pl/cv-nowoczesne

A najlepiej napisać je samemu. Nie korzystać z gotowców, szczególnie tych z Worda. CV powinno być eleganckie i przejrzyste. Jeden, góra dwa fonty. Nie może wyglądać jak choinka.

Ja chcę napisać samemu ale korzystając częściowo z dostępnego szablonu żeby się nie bawić w ustawianie tekstu do lewej, prawej, lewej itd. Z tego co podał Błażej to dla mnie wszystkie 3 wyglądają na ‘nowoczesne’ :smiley:

zależy gdzie się starasz o pracę :slight_smile: jeśli to praca na stanowisku przykładowo grafika to tzw choinka jest wymagana. lub na stanowisko gdzie wymagana jest kreatywność.

ale do normalnego cv zwyczajne proste ważne by było czytelne style z word’a raczej nie są pożądane bynajmniej jak ja takie widzę to od razu mnie zniechęca i zmniejszają się szanse na przyjęcie.

biała kartka czarny tekst i tak jak w szkole uczyli :slight_smile:

no i rada nie pisz że jesteś punktualny że łatwo nawiązujesz kontakty itd

Bo to dosłownie każdy pisze

powodzenia w szukaniu pracy

z ta choinka to przesada:)

Przyłączam się, bo fajnie było by zacząć 03.01.2011 nie ?

no może przesada z choinka ale chodziło mi o kreatywne CV :slight_smile:

Możesz również skorzystać ze wzoru Europass CV.