Jakie szkoły ukończyć, aby być teleinformatykiem

(Przemas Nfsmw2) #1

Witam.

Mam pytanie. Jakie należy szkoły ukończyć aby zostać teleinformatykiem? Jeżeli by ktoś wiedział coś trochę więcej to mam drugie pytanie. Ile zarabia taki teleinformatyk? Z góry dziękuję za odpowiedź. :slight_smile:

(adam749) #2

U mnie w technikum jest zawód technik-teleinformatyk, więc po technikum możesz nim być.

(Kpc21) #3

technikum teleinformatyczne albo studia teleinformatyczne albo to i to

(Gibonz) #4

Liceum albo technikum, a następnie zapraszam na politechnikę na wydział elektroniki:). Nie jest lekko, ale z inżynierem o robotę nie tak trudno.

Niestety nie orientuję się w kwestii zarobków, bo to nie moja branża:D.

(Przemas Nfsmw2) #5

A wiecie co jest łatwiejsze :smiley: Technikum czy liceum? :slight_smile:

(Kpc21) #6

Raczej technikum :slight_smile:

(Przemas Nfsmw2) #7

Acha dziękuję

W takim razie ide do techikum teleinformatycznego

Dziękuję za pomoc.

A jeszcze coś nie związane z tym.

Jak zamknąć temat?

(adam749) #8

Tutaj nie zamykamy tematów. Admini i modzi zamykają jak jest taka potrzeba.

(Kubusiek6) #9

Zanim zamkniecie temat. Nie prawdą jest, że w technikum jest łatwiej, masz dwa egzaminy na koniec roku: techniczny i matura.

Do tego dochodzą przedmioty techniczne, które nie są takie proste...

Ale jeśli chodzi o ten przedmiot, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie technikum, a potem studia niż liceum i studia.

Dlatego podjąłeś decyzję, choć przemyśl kilka razy czy na pewno chcesz się uczyć tego przedmiotu... :slight_smile:

(adam749) #10

Potwierdzam to co powiedział jaworek6. W technikum jest trudniej, więcej przedmiotów, no i te egzaminy, ale da się to znieść. Jak dla mnie to tam jest o tyle lepiej, że można trochę odpocząć od zwykłych przedmiotów, bo są zawodowe i jak ktoś naprawdę się tym interesuje to nie ma z nimi problemów (np: ja xD). Kuć się zawodowych to tez nie zabardzo trzeba, jedynie to PSiO i teorie z SOISKu.

Może się troche mylę bo jestem dopiero w I klasie i nie mam wszystkich przedmiotów (w II klasie dojdzie mi MiGK i UTK), ale kumple ze starszych klas mówią że jest niewiele trudniej niż w I, a po za tym to wszystko zależy od wymagań nauczycieli.....

Żeby nie było problemów: Ja jestem w Technikum Elektronicznym (można by powiedzieć że informatycznym, bo wszystkie klasy to informatyczne), zawód tech-inf.