Jakie szkoły ukończyć, aby być teleinformatykiem

Witam.

Mam pytanie. Jakie należy szkoły ukończyć aby zostać teleinformatykiem? Jeżeli by ktoś wiedział coś trochę więcej to mam drugie pytanie. Ile zarabia taki teleinformatyk? Z góry dziękuję za odpowiedź. :slight_smile:

U mnie w technikum jest zawód technik-teleinformatyk, więc po technikum możesz nim być.

technikum teleinformatyczne albo studia teleinformatyczne albo to i to

Liceum albo technikum, a następnie zapraszam na politechnikę na wydział elektroniki:). Nie jest lekko, ale z inżynierem o robotę nie tak trudno.

Niestety nie orientuję się w kwestii zarobków, bo to nie moja branża:D.

A wiecie co jest łatwiejsze :smiley: Technikum czy liceum? :slight_smile:

Raczej technikum :slight_smile:

Acha dziękuję

W takim razie ide do techikum teleinformatycznego

Dziękuję za pomoc.

A jeszcze coś nie związane z tym.

Jak zamknąć temat?

Tutaj nie zamykamy tematów. Admini i modzi zamykają jak jest taka potrzeba.

Zanim zamkniecie temat. Nie prawdą jest, że w technikum jest łatwiej, masz dwa egzaminy na koniec roku: techniczny i matura.

Do tego dochodzą przedmioty techniczne, które nie są takie proste…

Ale jeśli chodzi o ten przedmiot, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie technikum, a potem studia niż liceum i studia.

Dlatego podjąłeś decyzję, choć przemyśl kilka razy czy na pewno chcesz się uczyć tego przedmiotu… :slight_smile:

Potwierdzam to co powiedział jaworek6. W technikum jest trudniej, więcej przedmiotów, no i te egzaminy, ale da się to znieść. Jak dla mnie to tam jest o tyle lepiej, że można trochę odpocząć od zwykłych przedmiotów, bo są zawodowe i jak ktoś naprawdę się tym interesuje to nie ma z nimi problemów (np: ja xD). Kuć się zawodowych to tez nie zabardzo trzeba, jedynie to PSiO i teorie z SOISKu.

Może się troche mylę bo jestem dopiero w I klasie i nie mam wszystkich przedmiotów (w II klasie dojdzie mi MiGK i UTK), ale kumple ze starszych klas mówią że jest niewiele trudniej niż w I, a po za tym to wszystko zależy od wymagań nauczycieli…

Żeby nie było problemów: Ja jestem w Technikum Elektronicznym (można by powiedzieć że informatycznym, bo wszystkie klasy to informatyczne), zawód tech-inf.