Jakie timingi ustawić dlaTwinmosTwistera 800MHz DDRII?

Jakie ustawienie tych pamięci do mojego sprzętu aby wycisnąc z nich więcej… bo wg testów w sisandrze to te pamięci jada na 49% i zalecane jest sprawdzenie ustawień timingów ( komp opisany poniżej)

wg producenta to: dla 200MHz dla 266 dla 400

cl 3, 4 , 5

ras to cas 3, 4 , 5

ras precharge 3 , 4 , 5

tras 9 , 12 , 18

trc 11, 14 , 21

I jakie ustawić timingi dla tych pamięci przy poszczególnych częstotliwościach aby je trochę podkręcić…jakie ustawienia taktowań dla procka itp aby sprzęt chodził na maxa…

Jaki zasilacz masz(firma i wat)

Ramy i procka podkręcasz z biosu.

Zakładka frequence (zależy od biosa)

Mialem te pamiatki w dualu na plycie MSI, bez najmniejszego problemu poszly na 400 mhz 4-4-4-12 przy domyslnym napieciu. Na tych ustawieniach jechalem na 226 fsb, wiecej nie poszlo, ale podobno dla tamtej plyty to byl max.

Pozdro

zasiłkla 400Watt…gdzie ustawić to wiem…ale nie mogłem znaleźć odpowiednich ustawień… czasami zdarzało się że wręcz tracił wydajność jak za dużo kombinowałem… i co z ustawieniem trc? jakie dać przy ustawieniu 4-4-4-12 ?

Moze bys powiedział jakiej firmy ta zasiłka ?

jakiś no name… nie istotne bo nigdy nie miałem z nim problemów i trzyma napięcia jak należy… ma 400waciorów i pfc… komp nie ma zwiech ani innych…po prostu chce optymalnie poustawiać komponenty kompa aby działał sprawnie… chce wiedzieć jakie timingi i jaką częstotliwość dać dla tych twinmosów tak aby nie przedobrzyć, a zarazem, zwiększyć wydajność…