Jakie timingi ustawić dlaTwinmosTwistera 800MHz DDRII?

(sniper00) #1

Jakie ustawienie tych pamięci do mojego sprzętu aby wycisnąc z nich więcej... bo wg testów w sisandrze to te pamięci jada na 49% i zalecane jest sprawdzenie ustawień timingów ( komp opisany poniżej)

wg producenta to: dla 200MHz dla 266 dla 400

cl 3, 4 , 5

ras to cas 3, 4 , 5

ras precharge 3 , 4 , 5

tras 9 , 12 , 18

trc 11, 14 , 21

I jakie ustawić timingi dla tych pamięci przy poszczególnych częstotliwościach aby je trochę podkręcić...jakie ustawienia taktowań dla procka itp aby sprzęt chodził na maxa...

(Błażej) #2

Jaki zasilacz masz(firma i wat)

Ramy i procka podkręcasz z biosu.

Zakładka frequence (zależy od biosa)

(Towdii) #3

Mialem te pamiatki w dualu na plycie MSI, bez najmniejszego problemu poszly na 400 mhz 4-4-4-12 przy domyslnym napieciu. Na tych ustawieniach jechalem na 226 fsb, wiecej nie poszlo, ale podobno dla tamtej plyty to byl max.

Pozdro

(sniper00) #4

zasiłkla 400Watt....gdzie ustawić to wiem...ale nie mogłem znaleźć odpowiednich ustawień.... czasami zdarzało się że wręcz tracił wydajność jak za dużo kombinowałem.... i co z ustawieniem trc? jakie dać przy ustawieniu 4-4-4-12 ?

(Edgarmks) #5

Moze bys powiedział jakiej firmy ta zasiłka ?

(sniper00) #6

jakiś no name... nie istotne bo nigdy nie miałem z nim problemów i trzyma napięcia jak należy.... ma 400waciorów i pfc... komp nie ma zwiech ani innych...po prostu chce optymalnie poustawiać komponenty kompa aby działał sprawnie.... chce wiedzieć jakie timingi i jaką częstotliwość dać dla tych twinmosów tak aby nie przedobrzyć, a zarazem, zwiększyć wydajność....