Jakie to uszkodzenie? czy można odzyskac dane?

Tracer 4 Life 400

masz jeszcze paragon fakturę ?? radziłbym go wymienić na chiefteca,amacroxa, modecoma mc jeśli nie chcesz mieć podobnych problemów z tym niby nowym zasilaczem (niezły to badziew!!).

Ja bym nie wymieniał - mam tą zasiłke juz ponad rok i jestem bardzo zadowolony - cichy i ok napięcia trzyma. Mam 2 nagrywarki i 4 dyski SATA i się wyrabia o grafice nie wspomne :slight_smile:

W okolicy (w grę wchodzi w sumie tylko jedna miejscowość) nie ma zbyt wielu sklepów komputerowych, a ten jest najtańszy. Mieli tam jeszcze jakieś lepsze modele tego Tracera (cena ponad 100zł - trochę za drogo), ale innych firm nie kojarzę. A na allegro nie chcę kupować.

Będzie musiał wystarczyć. Ale firmy, które podałeś będę miała spisane gdzieś. Może w przyszłości…

a w sklepie internetowym z dostawą do domu ??

jak wolisz ale ta przyszłość może okazać się dość szybko teraźniejszością ponieważ ten tracer to zasilacz o bardzo marnej jakości, słabej wydajności prądowej oraz bez działających zabezpieczeń antyprzepięciowych, zwarciowych itp.

Powiem tak: zaryzykowałam i kupiłam na allegro zestaw klawiatura i mysz za 130 zł. Po roku odesłałam do serwisu, bo cuda się działy. Wysyłki kosztowały mnie około 50 zł (kupno + odesłanie do serwisu + wysłanie do mnie z serwisu). Nic nie naprawili (a były 3 wady), bo nie wykryli wady. Wolę mieć coś na gwarancji na miejscu, a nie bawić się w wysyłanie za Bóg wie ile.

Teraz zgrywam wszystko co najważniejsze na płytki. Takie wydarzenie może dać niezłą lekcję na przyszłość. Teraz jak szlag trafi zasilacz i dysk to mam jeszcze 2 lata gwarancji (jak się okazało). A dane będą albo na płytkach, albo do ściągnięcia na nowo.

A co do tracera - to mówili mi w sklepie, że ma “jakieś tam” zabezpieczenia. No widać ściemniali…

z tym allegro to nie ma problemu, sam tam handluje czasem :-), jeśli zależy ci na nie awaryjności sprzętu to klawiatury i myszki kupuj od 3 firm: logitech, a4tech, microsoft.

ale zabłysnęli niewiedzą.

cóż powodzenia może sprzęt podziała jeszcze lata bezawaryjnie - czego życzę.

Ten zestaw to właśnie A4Tech.

Dzięki za pomoc.

Ja też mam nadzieję, że jeszcze trochę pociągnie :slight_smile:

widocznie nie trafiona wersja mój a4tech niejedno przeżył (w tym ciosy wyprowadzane podczas ostatniego stanu frustracji) i działa.

Moja stara myszka przewodowa też A4Tech po ciosach szału też zaczęła działać :slight_smile: