Jakie trzeba stosować zabezpiecznia w Mandrivie?

Czy potrzebne są antywirusy w Mandrivie, jak tak to jakie są w ogóle dostępne?? Ciąg dalszy pytania: czy grozi coś takiego jak spyware?? Jak skonfigurować zaporę w Mandrivie??

W Windzie to wiem, że są pakiety Internet Security a tam??

Niee :stuck_out_tongue:

Jezeli komp nie stoi jako serwer to do mandrivy nic możesz nie doinstalowywać

Ok ale sa jakieś antywirusy itp.?? Zapory?? Itd. ?? Tak, żeby zwiększyc na maksa bezpieczeństwo, bo chciałem sie powoli zacząć przesiadać na całego. A korzystam tam tez z banqw itp itd.

Złączono Posta : 19.04.2007 (Czw) 16:10

Aha a do Mandrivy mogę sobie apache’a wrzucić i takie rózne tam?? Żeby np. pisać w PHP (mowa o serwerze lokalnym) i czy wtedy należy zwiększyć bezpieczeństwo?? Jak to jest z Linuxem (czytaj Mandrivą) ??

Nie, nie są potrzebne żadne antywirusy, ale gdybyś chciał się upewnić, np. czy ktoś nie wysłał Ci maila z wirusem lub sprawdzić dyskietkę pod kątem wirusów, w mandrivie i w większości dystrybucji dostępny jest program antywirusowy do skanowania nośników o nazwie KlamAV oraz baza danych wirusów ClamAV i to tyle co Ci potrzebne o resztę nie powinieneś się martwić 8)

Możesz skonfigurować sobie jedynie firewall.

Mandriva i w ogóle linux to nie windows, to całkiem inna bajka. Jeśli wyrzucisz z dysku całkowicie windowsa i będziesz korzystał tylko z linuksa, gwarantuję Ci, że zapomnisz co to jest wirus :mrgreen:

Pozdrawiam!

Ok, ale jak??

Ok ale korzystam z internetu a tam jest trochę rozmaitych świństw i zagrożeń. Więc jak, nadal nie potrzebne żaden antywirus ani nic takiego??

Nie potrzebujesz nic takiego.Wirusy nie działają na linuksie.Nic Ci nie grozi.Możesz wejść na jaką chcesz strone nawet na xxx i nic nie wejdzie b0o nie może :mrgreen: :lol:

firestarter i guarddog to nakladki na iptables czyli na “firewalla”

a jaśniej?? skąd to wiząć i jak to działa i gdzie to i w ogóle??

:google:

http://www.google.pl/search?hl=plq=fir … Googlelr=

Najlepiej będzie jak poczytasz sobie ten artykuł, który powinien Ci wszystko wyjaśnić :slight_smile:

http://www.linux.pl/?id=article&kategoria=12&show=329

Pozdrawiam!