Jakie trzeba stosować zabezpiecznia w Mandrivie?

(radzik radzik) #1

Czy potrzebne są antywirusy w Mandrivie, jak tak to jakie są w ogóle dostępne?? Ciąg dalszy pytania: czy grozi coś takiego jak spyware?? Jak skonfigurować zaporę w Mandrivie??

W Windzie to wiem, że są pakiety Internet Security a tam??

(matiit) #2

Niee :stuck_out_tongue:

Jezeli komp nie stoi jako serwer to do mandrivy nic możesz nie doinstalowywać

(radzik radzik) #3

Ok ale sa jakieś antywirusy itp.?? Zapory?? Itd. ?? Tak, żeby zwiększyc na maksa bezpieczeństwo, bo chciałem sie powoli zacząć przesiadać na całego. A korzystam tam tez z banqw itp itd.

Złączono Posta : 19.04.2007 (Czw) 16:10

Aha a do Mandrivy mogę sobie apache'a wrzucić i takie rózne tam?? Żeby np. pisać w PHP (mowa o serwerze lokalnym) i czy wtedy należy zwiększyć bezpieczeństwo?? Jak to jest z Linuxem (czytaj Mandrivą) ??

(roobal) #4

Nie, nie są potrzebne żadne antywirusy, ale gdybyś chciał się upewnić, np. czy ktoś nie wysłał Ci maila z wirusem lub sprawdzić dyskietkę pod kątem wirusów, w mandrivie i w większości dystrybucji dostępny jest program antywirusowy do skanowania nośników o nazwie KlamAV oraz baza danych wirusów ClamAV i to tyle co Ci potrzebne o resztę nie powinieneś się martwić 8)

Możesz skonfigurować sobie jedynie firewall.

Mandriva i w ogóle linux to nie windows, to całkiem inna bajka. Jeśli wyrzucisz z dysku całkowicie windowsa i będziesz korzystał tylko z linuksa, gwarantuję Ci, że zapomnisz co to jest wirus :mrgreen:

Pozdrawiam!

(radzik radzik) #5

Ok, ale jak??

Ok ale korzystam z internetu a tam jest trochę rozmaitych świństw i zagrożeń. Więc jak, nadal nie potrzebne żaden antywirus ani nic takiego??

(Arcin11) #6

Nie potrzebujesz nic takiego.Wirusy nie działają na linuksie.Nic Ci nie grozi.Możesz wejść na jaką chcesz strone nawet na xxx i nic nie wejdzie b0o nie może :mrgreen: :lol:

(Me) #7

firestarter i guarddog to nakladki na iptables czyli na "firewalla"

(radzik radzik) #8

a jaśniej?? skąd to wiząć i jak to działa i gdzie to i w ogóle??

(Me) #9

:google:

http://www.google.pl/search?hl=plq=fir ... Googlelr=

(roobal) #10

Najlepiej będzie jak poczytasz sobie ten artykuł, który powinien Ci wszystko wyjaśnić :slight_smile:

http://www.linux.pl/?id=article&kategoria=12&show=329

Pozdrawiam!