Jakie urządzenia na inteligentny dom?

Witam. Interesuje mnie zrobienie pół inteligentnego pokoju, w przyszłości rozszerzenie na mieszkanie.

Posiadam głośnik google home i chciałbym to.jakoś wykorzystać.

Interesuje mnie sterowanie światłem klasycznie + przez telefon / głosowo. Tutaj bym prawdopodobnie wybrał włącznik sonoff.

Do tego listwa zasilająca na wifi. Nie mam pojęcia jaką - sterowana przez głośnik i na telefon.

Do tego do lampy stojącej żarówkę tak jak wyżej.
Tylko jaką listwę i jaką żarówkę aby wszystkie urządzenia działały pod jedną aplikacją? Nie chcę różnych aplikacji, że do światła taka, a do prądu inną.

Do TV chciałbym dodać jakaś przystawkę aby współgrało to z telefonem i komputerem. Tv nie ma smarta.

W pokoju będzie router prawdopodobnie Netii - nie mam jeszcze internetu stacjonarnego.

Co to konkretnie jest “pół inteligentny pokój”?

Wszystko opisałem wyżej :slight_smile: Dla jednych inteligentny to będzie jak wszystko się otwiera, włącza czajnik w kuchni, jak się idzie go muzyka się włącza itp.

A ja chcę tylko włącznik światła na głos + klasycznie plus prąd (listwa), do tego żaróweczka w lampie stojącej, do tv chyba wybiorę chromcasta aby mieć połączenie telefon/pc z tv.

Sam używam Philips Hue. Żarówki są fenomenalne. Zamiast listwy możesz kupić wtyczkę Philips hue, a do niej podłączyć przedłużacz. Ja tak kontroluje światła w meblach. Dwie wtyczki od mebli wpięte są w jedną wtyczkę Hue. Meble zapalają się o 18 a gasną o 22. Oczywiście możesz użyć asystenta głosowego do włączania i wyłączania. Żarówki Hue są dla mnie bezkonkurencyjne. Do tego możesz je kontrolować zarówno telefonem czy tam głośnikiem, jak i również dedykowanym włącznikiem. Nie wszystkie systemy oświetlenia zawierają dedykowany włącznik. Np taki Hive włączników nie ma więc światło włączać można tylko albo pstryczkiem na ścianie (cala inteligencja znika bo żarówki muszą być zasilane non stop żeby je kontrolować telefonem, gdy wyłączysz je włącznikiem na ścianie to te oczywiście tracą połączenie z mostkiem), albo za każdym razem gdy wchodzisz do pomieszczenia, musisz mieć telefon przy sobie. Dlatego wybierając oświetlenie upewnij się że są do tego również dostępne włączniki. Zaletą Hue jest to że współpracuje z tym masa akcesoriów innych producentów. Jeśli chodzi o przystawkę do tv to tu nie pomogę. Mam Apple TV i Philips Hue znakomicie integruje się z Apple HomeKit, dlatego swoimi akcesoriami mogę sterować zarówno z poziomu telefonu, jak i telewizora. Philips Hue ma również aplikacje dla Windows i maka.

Dla mnie inteligentny dom musi miec najnowsze aplikację techniczne jak: sygnalizacja, odczujnik ruchu, kamery. Dla mnie to styl modern jak domy w Hiszpanii na sprzedaż od 1 mil. Zl.
W Polsce nie widzialem takich

Chyba nie zrozumiałeś pytania :wink: