Jakie urządzenia peryferyjne warto dokupić do laptopa

Witam wszystkich, szuka inspiracji do zakupienia jakichś gadżetów, które pomogą mi lepiej ogarnąć pracę z domu. Chodzi mi o to żeby nie utonąć w kablach i jakoś sprawniej ogarnąć różne działania jednocześnie bez potrzeby przełączania się non stop między zakładkami. Będę wdzięczny za rekomendacje.

Dodatkowy monitor/monitory. Jeśli używasz laptopa do pracy to można użyć stację dokującą jeśli laptop jest do takowej przystosowany. Jeśli jest to PC to do większej liczby kabli w biurze używamy czegoś takiego:

To co aktualnie ja mam podłaczone do laptopa gdy pracuję na nim w domu:

  • monior
  • głośniki
  • myszka
  • zewnętrzna klawiatura
  • hub usb
  • zewnętrzny dysk twardy.

Popraw na 2 monitory, bo na jednym ciężko sensownie pracować, a mikroekran z laptopa trudno zaliczyć do monitorów nadających się do pracy.

Masz rację. Jak mam podłączonego laptopa pod monitor to ekran w laptopie jest wyłączony (nie używam wtedy go w ogóle. Myślałem o podłączeniu drugiego monitora ale nie mam pomysłu jak to zrobić. Laptop ma tylko jedno wyjście HDMI. Monitor do którego jest podłączony ma natomiast HDMI i DisplayPort. Myślałem żeby drugi monitor właśnie podłączyć pod ten DP w monitorze ale nie wiem czy to będzie działało.

DP potrafi daisy-chaining, ale HDMI nie więc chyba Ci się ten sposób nie uda. Są jeszcze adaptery DisplayLink na USB, ale to gówno nieziemskie więc nie polecam.

Czytałem o hubach podpinanych pod USB 3.0 z dwoma wyjściami HDMI lub DP. Ludzie piszą, że działają o ile rozdzielczość nie jest większa niż FullHD. Na razie chyba jednak dam sobie spokój z tym i dwa monitory zaopatrzę się dopiero jak kupię stacjonarkę.

Podbijam temat, ostatnio kupiłem HUBa od popularnego na naszym rodzimym rynku Green Cella, dokładnie ten model, potrzebowałem głównie wejścia Ethernet (z wifi u mnie różnie bywa) oraz wejścia HDMI żeby podpiąć monitor i na razie jestem mega zadowolony. Brakuję mi tylko do szczęścia jakiegoś “spinacza” do kabli (może jakiś polecacie), żeby się tak nie plątały i będę w siódmym niebie :innocent:

Podaj model laptopa, druga sprawa czy ma gniazdo na stację dokującą biznesowe maja a zwykłe dla śmiertelników nie mają.

Zależnie jak dużo kabli to różny przekrój do wyboru:
https://allegro.pl/listing?string=osłona%20na%20kable&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict43-ele-1-1-0430