Jakie urządzenie wielofukcyjne do 500zl?

(Ag Pi) #1

jakie urządzenie wielofunkcyjne do 500zl?pracuje jako nauczyciel wiec zależy mi przede wszystkim na taniej eksploatacji

(Mikun) #2

sprecyzuj "urzadzenie wielofunkcyjne" bo wielofunkcyjny moze byc np. scyzoryk..

(Ag Pi) #3

DRUKARKA SKANER KSERO

(Mikun) #4

domyslam sie ze chodzi o drukarke/skaner/kopiarke tak??

-- Dodane 26.11.2010 (Pt) 9:15 --

domyslam sie ze chodzi o drukarke/skaner/kopiarke tak??

(Ag Pi) #5

no tak

(Tomek Matz) #6

Wydaje mi się, że najtańsze są te marki Brother. Będziesz robić druki kolorowe, czy tylko albo głównie czarno-białe? Bo w zależności od tego może się okazać, że lepszym wyborem będzie drukarka laserowa. Anyway to tylko moja opinia. Poczekaj, aż wypowie się ktoś obeznany w temacie.

(Ag Pi) #7

druki kolorowe

(Mikun) #8

jezeli chodzi ci o tania eksploatacje to wybierajac urzadzenie sprawdz cene i dostepnosc kartridzy z tuszem poniewaz czesto do tanszych modeli tusze sa drogie. mozna zastosowac metode samodzielnego napelniania kartridzy, zawsze to taniej. z przydatnych funkcji fajnie jak owe urzadzenie posiada sloty na karty pamieci, usb, PictBridge, wi-fi. to bardzo ulatwia prace. ja osobiscie uzywam Canon MP560 i jestem bardzo zadowolony. wejdz sobie na http://www.ceneo.pl/Urzadzenia_wielofunkcyjne i tam porownasz sobie produkty.

(Ag Pi) #9

a który Brother byłby najlepszy?

(-Puma-) #10

Mam dosyć już leciwy model DCP 150C, drukuje głównie tekst i używam zamienników Black Point.

Nie zdarzyło mi się aby na tych zamiennikach było coś nie tak z drukiem.

(Tomek Matz) #11

najlepiej jakby to był któryś (przez któryś mam na myśli najlepszy :))

(JoteS) #12

Przyjrzyj się modelowi SX-218 lub SX-410. Zamienniki oryginalnych tuszów serii 0700 dostępne są już za ok. 4 zł za kolor. Przy dużej ilości drukowanych egzemplarzy można też pomyśleć o systemie stałego zasilania kolorem typu CISS lub cartridge samo resetujących się i ręcznym dolewaniu koloru :slight_smile:

(Ag Pi) #13

ale sa bez wifi

(Jjoasz) #14

dcp375cw... ma wi-fi, dziala bezproblemowo w sieci z xp i win7, nie jest moze najlepszy w stosunku szybkosc/wydajnosc/zuzycie tonerow, ale te ostatnie sa bardzo tanie - kupuje jakies no-name za £5/4 kolory na eBay'u

(Ag Pi) #15

a brother z serii j?

(Tomek Matz) #16

Jeden z modeli w serii J podałem Ci właśnie w linku powyżej. To są nowe modele, więc ciężko coś o nich powiedzieć. Mogłabyś pogooglować i zobaczyć, czy nie ma jakiejś recenzji.

(JoteS) #17

DCP-J515W ma WIFI i jest w przystępnej cenie a zamienniki tuszy są od 8 zł za kolor. Opinie o niej są tu http://www.opineo.pl/produkty/esurfland-pl :slight_smile:

(Tomek Matz) #18

Zdecydowałaś się już na coś? Pytam z ciekawości.

(Ag Pi) #19

KUZYN POWIEDZIAL ze j715 jest za drogie jak na jakosc,sama nie wiem:(czy warto

(zypolit) #20

Pomyśl nad Brotherem. W Twoim budżecie kupisz bardzo dobry model --> http://www.gral.pl/Brother+DCP-585CW+_153.html

To model wyższy niż opisywany wcześniej.