Jakie urzadzenie wielofunkcyjne?

Serdecznie witam.

Mam prośbę do użytkowników o poradę w sprawie wyboru urządzenia wielofunkcyjnego EPSON. Powinno zawierać możliwość drukowania kolorowych zdjęć, kopiowania i skanowania(np.możliwość skanowania negatywu). Urządzenie ma służyć do zastosowań domowych i powinno być ekonomiczne / chodzi o wydajność i niskie koszty wymiany kaset drukujących. Za wszelkie podpowiedzi z góry Dziękuję :slight_smile:

Niestety, ale w urządzeniach wielofunkcyjnych montowane są proste skanery, które nie mają opcji skanowania slajdów. Jeśli zależy ci na skanowaniu slajdów to lepiej kupić oddzielnie drukarkę i oddzielnie skaner.

Nie wiem jaki masz budżet na zakup, ale ja proponowałbym ci coś takiego:

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/1205346 (opinie)

http://www.skapiec.pl/site/cat/10/comp/1078898 (opinie) lub http://www.skapiec.pl/site/cat/10/comp/1474039 (opinie)

Wolałabym jedno urzadzenie… może koś zna jakąś inną firmę która skanuje dobrze negatywy :slight_smile:

Możesz mieć problem ze znalezieniem urządzenia wielofunkcyjnego ze skanowaniem negatywów. Do tego potrzeba już bardziej zaawansowanego skanera typu CCD, a on jest trochę większy od standardowego CIS-a, dlatego też nie montuje się ich w urządzeniach wielofunkcyjnych. Poprzednio podany V330 jest naprawdę niezłą propozycją, szczególnie że jak na skaner CCD w dość przystępnej cenie dysponuje on niezłą dynamiką (gęstość optyczna skanera rzędu 3.2). Obok rozdzielczości, głębi kolorów jest to dość ważny parametr mówiący o tym jaką część pełnego zakresu od czerni do bieli skaner rozróżnia. Jeśli potrzebujesz czegoś jeszcze bardziej profesjonalnego to zerknij na V600Photo z DIGITAL ICE (automatyczne usuwanie zabrudzeń i zadrapań ze zdjęć i klisz).