Jakie usługi mogę spokojnie wyłączyć?

Witam,

zainstalowałem sobie na moim złomku Windowsa 7. Jestem zszokowany, ale chodzi podobnie jak Windows XP przy codziennym użytkowaniu - czyli internet, komunikatory, muzyka itp. Nie wyrabia jedynie podczas grania, ale dla mnie to problem taki, że wcale - obok mogę postawić XP, na którym sobie raz do roku zagram w ulubione tytuły, które mi wejdą (Most Wanted, Carbon, podejrzewam że Pro Street też pójdzie, ETS itp :slight_smile: ).

Jednak do zadowalającej mnie płynności (a uwierzcie - dużo nie wymagam, ma działać, a to, że muszę poczekać sekundę problemem nie jest, a wiadomo - 7 nowsze niż XP :wink:

Jako, że jest to moja pierwsza większa styczność z 7-demką, gdzie mogę porządnie pokopać pierwsze przyszło mi usługi - jednak nie wiem zbytnio co w tym systemie jest potrzebne, a poucinać tego co nie wolno nie chciałbym. Na internecie jakoś nic porządnego nie potrafię znaleźć, a opisy wiecie - nie zawsze je rozumiem, jakieś certyfikaty X.509, o co tutaj chodzi O_O

Tak więc - szukam jakiś opisów co dana usługa robi i czy można ją spokojnie wyłączyć, jeśli nie jest potrzebna :slight_smile:

Z góry dzięki, pozdrawiam!

Usługi które ja wyłączyłem u siebie:

  1. Bufor wydruku (jeżeli nie korzystasz z drukarki)

  2. Usługa raportowania błędów

  3. Rejestr zdalny

  4. Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet

  5. Przeglądarka komputera

  6. Windows Defender

  7. Asystent zgodności programów

  8. WebClient

  9. Jasność adaptacyjna

  10. Windows CardSpace

  11. Wstępne ładowanie programów do pamięci

  12. Windows Search

Może według tego opisu

http://windows7forum.pl/uslugi-ktore-mo … -7551.html

tutaj masz jeszcze inne porady odnośnie 7demki

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -2905.html

Możesz się pobawić tym SMART Utility , programik bezpieczny i bardzo dobrze spełnia swoją rolę.

OK, dzięki, gdy zainstaluję wszystko od nowa z porządkiem (teraz mam wszędzie co się da, dlatego postawię wszystko od nowa :slight_smile: )

Takie pytanko : ile powinno być miejsca dla Windows 7 w wersji Home Premium?

To już indywidualna sprawa, minimum zalecane przez MS to 16GB dla wersji x86 i 20GB dla wersji 64 bitowej.

W praktyce jeśli masz duży dysk przydziel dla Windowsa 40-60GB.

Daj 30 aż świat starczy

Tak 30-50 GB wystarczy.

OK, dziękuję :wink:

Nadmiar usług w windowsie zazwyczaj niewiele wpływa na wydajność w grach. No może około -10%.

Najpierw doinstaluj starego, dobrego http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html

Mi chodzi ogólnie o działanie W7, bo chodzi prawie jak XP, tylko że do XP mu minimalnie brakuje, dlatego chcę to osiągnąć właśnie dzięki wyłączeniu usług :stuck_out_tongue:

A to mam przykrzejszą wiadomość. Najwięcej kopa siódemce daje wyłączenie Aero.

Bardzo pożyteczny program, oszczędził mi dużo czasu.

Nie wyłączaj tego potrzebne Ci będzie do gier Games For Windows Live bez tego pojawią się problemy , przy ściąganiu DLC do gier i instalacji patchy.

Oks, dzięki :slight_smile: