Jakie ustawienia sieci wifi routera Netgear dla smartfona

Witam, posiadam router Netgear WNR612v2 i chciałbym podłaczyć do wifi telefon sony xperia J. Problem jest taki, że nie potrafię odpowiednio ustawić ten router, tak by ten telefon łączył się z nim bezproblemowo. O ile każde ustawienia są OK dla laptopa, o tyle żadne nie działają dla tego telefonu, zawsze kończy się na _uwierzytlenianiu… _lub _uzyskiwaniu adresu IP. _Kombinowałem z wyłączaniem DHCP czy też ustawiałem statyczne IP w telefonie dla tej sieci ale problem występował- info brałem z różnych tutoriali. Wiem, że wcześniej ta sieć działała w tym telefonie, niestety po resecie ustawień nie potrafię ich odtworzyć, ktoś mógłby pomóc? 

Hej,

  • A jakich obecnie ustawień używasz?
  • Jakie szyfrowanie - WEP, WPA, WPA2?
  • Jaki tryb działania radia - bgn mixed czy może n?
  • Który kanał nadawania?

Pozdrawiam,

Dimatheus

już piszę:)

 

zabezp. - WPA2-PSK [AES]

 

 

tryb : mam napisane w ustawieniach : 'do 150 mb/s więc chyba n :) 

 

IP: 10.0.0.1

Hej,

 

Na początek zmień tryb działania routera na bgn mixed. Możesz też obniżyć poziom szyfrowania na WPA, ewentualnie na czas testów możesz też całkowicie je wyłączyć. Pamiętaj, by po każdej zmianie zapisywać zmiany i ponownie uruchamiać router.

 

Dodatkowo sprawdź też, czy nie jest włączone i aktywne filtrowanie adresów MAC sieci.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

dzięki wielkie- zmieniłem tryb na 65 mb/s -> Ustawienie domyślne to „Do 65Mb/s”. Zapewnia ono obsługę wszystkich stacji pracujących w standardzie 11b, 11g i 11n.

i w tej chwili wszystko działa poprawnie:)