Jakie wentylatory do obudowy

Witam, dziś zamówiłem sobie obudowę Apertech Venator bo nie ma równych w swojej cenie.

Ma wiele plusów m.in zasilacz na dole obudowy, chowane kable za płytą główną, instalacja napędów bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Obudowa ma kilka miejsc na wentylatory, wobec tego pytanie bo chciałbym domówić komplet wentylatorów do tej obudowy.

Obudowa będzie cały czas zamknięta, tak więc chciałbym sprawdzone, ciche i wydajne wiatraki.

Miejsca jakie są w obudowie to:

1x 120/140mm na górze obudowy,

1x 80/92/120mm z tyłu,

2x 80/92/120mm na lewym boku,

z czego już zamontowany fabrycznie jest 1x 120mm z przodu.

W środku będzie

E8400@3.8 Ghz , HIS HD 4890, Kingston 4x1 GB 800 Mhz, 2 nagrywarki, 1 dysk SATA, chłodzenie na CPU dość wysokie bo Freezer Xtreme, oraz zasilacz Chieftec CFT-750-14C.

Tak wygląda obudowa:

http://www.in4.pl/komentarze_Apertech_V … ,20417.htm

Allegro -> sprzedawca AAB -> wentylatory z łożyskami AFDB (Advanced Fluid Dynamic Bearing), żywotność wynosząca 100000h.

Polecam wentylatory PWM i podpięcie pod gniazdo wentylatora procesora poprzez kabelek rozdzielający.

Na bok nie dawaj wentylatorów:

  1. Jak kupisz większe chłodzenie na procesor/ grafikę to może się nie zmieścić.

  2. Wentylator na boku strasznie szumi…

  3. Nie wiele to pomaga jeśli chodzi o temperatury.

(To z moich osobistych doświadczeń)

A jeśli bardzo chcesz coś kupić to polecam Noiseblocker-y. Nawet tanie i dobre.

Hej!

Też mam tą obudowę i w środku siedzi Scythe Infinity (skierowany przeciągiem na tył) - w połączeniu z tym wentylem z przodu, to nawet nie muszę nic dodatkowego montować - taki jest przeciąg.

Na cepa już bym nie kupował nic większego bo Freezer to już jest monstrum i przy procku wykręconym na 3.8 Ghz dobrze go chłodzi bo temp nie powinna przekraczać 50 c w stresie.

Na GPU też raczej nie, miałem ostatnio 2 x 4850 i na nie zmieniałem chłodzenia i bynajmniej ja już mam dosyć zabawy, teraz też mam HIS’a 4890 jest cicho i max 70 c.

Witam ja równiez posiadam tą obudowe i jest bardzo dobra

Ja mam zamontowany u góry- SilentiumPC Zephyr 120 mm - tani i cichy

z boku jakiś 80mm

regulator obrotów Scythe- Kaze Q

i mam cisze i niskie temperatury

nie zapomnij również o filtrach na zasilacz i na boczne wentylatory

Fajnie , obudowa doszła, wiatrak Zephyr LED również, otwieram obudowę patrzę na wiatrak wbudowany a tam również z przodu Zephyr LED blue :slight_smile: Fajnie bo wszystko się skompletowało. Z tyłu i z przodu są te same wiatraki, na górę nie kładłem bo uważam że z tyłu bardziej jest przydatny niż na górze.