Jakie wgrać sterowniki do dysku Seagate

Witam, pacjent to stary Lenovo b50-80. Wziałem się za wymianę dysku twardego HDD w tym laptopie. Po wymianie próbowałem zainstalować windows z usb ale miałem kilka niepowodzeń. WzIąłem formatowanie dysku i po tym zabiegu instalator przestał widzieć partycje. Teraż żąda wgrania sterownika. Móglby ktoś pomóc i poinstruować jak wgrać sterownik do dysku twardego HDD firmy Seagate ?
Pozdrawiam Boro.

Sterownik nie do dysku tylko do chipsetu. Nie chciało ci się zajrzeć na stronę producenta laptopa. A będziesz musiał bo inne sterowniki też będą potrzebne. Jakbyś instalował Windows 10 to nie byłoby tylu problemów.

@Boro Moim zdaniem ten laptop jest za nowy na Windows 7. Pobierz obraz ISO Windows 8.1 lub Windows 10 i spróbuj zainstalować z pendrive.

Link do Windows 8.1 (ważny 24h od teraz): https://software.download.prss.microsoft.com/dbazure/Win8.1_Polish_x64.iso?t=e342930a-79d9-4d68-91e2-9ed653ffc073

Link do Windows 10 (ważny 24h od teraz): https://software.download.prss.microsoft.com/dbazure/Win10_22H2_Polish_x64v1.iso?t=2151a529-81a0-443d-87fa-4542b533bd9f

Pozdrawiam!

Spróbowałem z Windows 10 ale pokazał się dysk z pamięcią 0MB.

W jaki sposób mogę zainstalować te sterowniki? Bo jak ściągam ze strony lenovo i wrzycam na USB to w instalatorze Windowsa nie widzi tego.

W sumie zależy jakie i3 / i5 tam siedzi, jak 4-5 generacja to jeszcze powinna ruszać 7 i jak bez internetu to można by używać (np. gry co nie ruszają na 8, 8.1, 10 i 11) i ratować się przed wirusami z pendrive, skanując go antywirusem i np. mbam.

Coś jest źle - Win10 powinien łyknąć ten dysk/kontroler bez problemu. Albo dysk jest zaśmiecony (nie ma wolnego miejsca) albo nawet uszkodzony. Najpierw wyczyść dysk a potem ponów instalację Win10.

Tak jak wyżej pisałem robiłem format dysku. A wcześniej widziałem ten dysk z pełną pamięcią ale miałem problemy z instalacją windowsa więc zrobiłem format

I po formacie jest 0 MB wolnego miejsca?

Tak

Trzeba oczyścić dysk: zapuść instalację Win10, jak pokaże się okienko z przyciskiem „Zainstaluj teraz” to wciśnij Shift-F10, pokaże się okienko administratora: z linii poleceń wpisz diskpart -
a następnie

list disk ; tutaj widzisz jaki numer ma twój dysk
sel disk x ; gdzie x to numer dysku
clean ; czyścisz dysk
exit

Zamykasz okno i przycisk Odśwież - jeśli dalej będzie 0 MB to dysk staje się mocno podejrzany.
Skąd go masz?

Z allegro, podobno z demontażu laptopów gdzie były wymieniane na SSD.

A czy problem może być taki, że dysk jest chroniony przed zapisem?

No to pierwsze co zrobić to podał kramar99

Format to też swego rodzaju zapis - czyli dysk nie jest chroniony. Wyczyść go.