Jakie wgrać sterowniki do dysku?

Chce zainstalować win 7 home premium i inne próbowałem ale się nie da bo pisze że jakieś sterowniki proszę was żebyście mi je dali albo pomogli.
Specyfikacja:
Intel core 2 quad 8300 2.5GHz
4gb ram 1333MHz
Dysk 250GB
Grafika Radeon HD7470 1GB
Płyta główna ASUS P5G41T-M LX3

Co to za dysk?

A czy płyta główna wykrywa dysk? W biosie widać dysk? Bo jak płyta główna nie widzi to i Windows go nie zobaczy.

Chyba tak ale nie czyta partycji i mówi żeby wgrać sterowniki

Tak jak na zdjęciu

To sprawdź i się upewnij.

A powiesz mi jak???

Słowo klucz … “Chyba”.
Musisz być pewny, że dysk jest sprawny i widzi go płyta główna. Inaczej nic nie zrobisz. A jak go widzi i dysk jest sprawny to powinien Windows wykryć HDD. Jeśli ustalisz, że płyta główna wykrywa dysk i nadal Windows go nie widzi to może masz możliwość podłączenia HDD do innego komputera i sprawdzenie go , czy ma i jakie partycje itp.
Może poprzestawiaj tez tryb portów SATA. Spotkałem się już, że na niektórych ustawieniach płyta nie widziała podłączonego dysku.
A jak sprawdzić?
Wchodzisz do biosu ( po włączeniu kompa przycisk “Del”).
W zakładce głównej MAIN masz porty SATA1…SATA2…itd. Przy którymś powinien się wyświetlać HDD Samsung i pewnie jakiś napęd DVD jak masz .

Żeby wejść do BIOS naciśnij klawisz DELETE podczas bootowania. W pierwszej zakładce (Main) masz informację o dyskach (SATA):

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2019-03-06_15-56-00

edit. Dysku nie wykrywa. Instalator go nie zobaczy, bo dla PC nie działa. Przykro mi.
Trzeba zacząć od wykrycia w BIOSIE.

Gdyby go wykrył, a błąd nadal był:

Nigdy nie instalowałeś Visty ani 7 na tym komputerze od nowości?
Nigdy nie działało nic poza XP?
Nie było tam wcześniej żadnego Linuxa?

Możesz spróbować wejść do BIOSu i sprawdzić czy AHCI jest włączone.
Jeśli tak, ew. można spróbować włączyć IDE, ale lepiej wpierw spróbować z tymi sterownikami.
Alternatywnie może coś pomoże próba instalacji Windowsa przez USB (wrzucasz ISO na USB Rufusem)

Pozyskiwanie sterowników kontrolera dysku twardego IDE/AHCI

  1. Wejdź tu:
    https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5G41TM_LX3/HelpDesk_Download/
  2. Wybierz system.
  3. Pobierz “Chipset”
  4. Wypakuj
  5. Umieść pliki w lokalizacji którą wykryje instalator z poziomu “załaduj sterownik”
    (obstawiam CD/DVD - możesz na tą chwilę podmienić płytę jeśli na DVD jest Windows; lub USB jeśli wykryje; lub drugi podpięty dysk)
  6. Znajdź odpowiedni sterownik
    (obstawiam któryś z Intel_Chipset_V9111019_XPVistaWin7\WIN7 np. ibexahci, ibexide, ich78ide. Lub z folderu All)
  7. Wybierz

Jak nie postawi systemu bo nie widzi dysku to powodzenia z tymi punktami.

W advaced ustaw na SATA configuragion - NIE NA RAID
Instaluj z USB2 a nie USB3

Napisałem to zanim pojawiły się tamte odpowiedzi.

Trywialne, a jednak. Brawo wexel.

Mam takie coś

Masz kabelek do wymiany. Dla pewności przepnij do innego portu SATA na płycie głównej.

Przełożyłem na inny port SATA (jest inna normalna nazwa dysku) ale nadal nie moge rozpocząć instalacji i jest tak jak na 1 zdjęciu

Wystartuj jeszcze raz instalkę. Na pierwszym ekranie wciśnij Shift+F10 - powinieneś wejść do konsoli. Wklep:
diskpart
a potem
list disk
Powinieneś zobaczyć dysk.

Jak sam widzisz… masz problem. Tylko pytanie: z dyskiem, z kablem czy z płytą główną?