Jakie wybrać chłodzenie do AMD Phenom II X4 960T

Jakie wybrać chłodzenie do AMD Phenom II X4 960T? Cena w większości nie gra roli, ale niech to nie będzie więcej niż 200zl.

Zależy mi na naprawdę niskiej temp., bo chciałbym korzystać z dokręconego procesora w trybie TURBO przez cały czas.

Komputer działa średnio 10H dziennie, a w tym ok. 5H na wycisku.

Ja mam Zalman CNPS10X Performa (koszt ~160 zł). Na Phenom II x4 w spoczynku 26-30 stopni, w stresie nie więcej jak 40. Po podkręceniu procka z 3GHz na 3,6GHz temp. wzrosła nieznacznie :slight_smile: ogółem jakieś 5 stopni więcej. Polecam te chłodzenie.

W tej cenie najlepszym wyborem jest Thermalright Macho HR-02.

http://pclab.pl/art44739.html - masz tu jeszcze testy różnych modeli

O tym zalmanie przeczytałem, że nie jest taki świetny i, że trzeba dołożyć drugi wentylator… Natomiast nadal poczekam czy ktoś czegoś jeszcze nie zaproponuje.

Edit: UP. Dzięki, zaraz sprawdzę :wink:

zalman jest taki jak pisałem czyli do 30 w idle, stres max 40, poziom hałasu w normie. mniejszej temperatury już nie uzyskasz. Aha pasta ma duże znaczenie - stosuje pastę ocz freeze

O pastach porozmawiamy za chwilę :slight_smile:

Przeczytałem po krótce ten ranking i stwierdzam, że najlepiej wypada:

-THERMALTAKE Contac 29

-SCYTHE Grand Kama Cross

Co powiecie? Cena pasuje, a i wydajność dobra. Pozostaje sprawa, że polskie sklepy sprzedają tylko THERMALTAKE Contac 29 BP

Tu nie chodzi o dołożenie drugiego wentylatora a oto, że wentylator z tego Zalmana to po prostu suszarka :wink: Jeśli tylko Ci się zmieści do obudowy, to warto wziąć Thermalright HR-02 Macho rev. 2 + dobra pasta albo przynajmniej Thermalright True Spirit 120 + Arctic MX-2 :slight_smile:

Zaraz będę sprawdzał wymiary, ale czemu nikt nie uwzględnia tych chłodzeń z rankingu?

Dodane 10.04.2012 (Wt) 16:20

Odświeżam

Mówisz o testach PCLabu? One są już częściowo nieaktualne (niektórych coolerów CPU już nie można kupić, poza tym ciężko czasem uwierzyć w niektóre ich wyniki) a poza tym zawsze lepiej mieć pełniejszy obraz i dlatego polecam czasem zapoznać się z testami bieżącymi np. tutaj :slight_smile:

Dobra, dzięki. Zdecydowałem wziąć:

Thermalright HR-02 Macho Rev.2

Arctic Cooling MX-2

Słusznie, do 200 zł ciężko dobrać coś lepszego z dobrym wentylatorem w zestawie :slight_smile: