Jakie wybrać konto bankowe?

Witam :slight_smile:

Chciałbym się was poradzić, ponieważ mam zamiar założyć sobie konto bankowe. Głównie zależy mi na przelewach internetowych, dużo będę kupować na allegro. Zależy mi także na niskich opłatach za prowadzenie konta… Zainteresowały mnie oferty PKO, Inteligo oraz Bank Zachodni… Chciałbym również usłyszeć wasze zdanie :slight_smile:

Witam. Polecam konto Direct w banku ING.

Darmowe prowadzenie konta, darmowe przelewy internetowe, darmowe używanie karty przy płatnościach kartą na kwotę powyżej 100zł./mies., darmowe bankomaty Euronet.

Główna zaleta oprócz powyższych to bardzo prosty i przejrzysty interfejs w internecie. Obsługa wręcz intuicyjna.

Sam używam kilka lat i mogę polecić z czystym sumieniem. Poleciłem już koledze z pracy i tez jest bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

mBank konto internetowe (sam posiadam i jest ok - darmowe)

Dużo osób jest w mBanku, więc przelewy szybko będą się odbywać (bez zbędnego czekania, jak to jest w 2 różnych bankach)

ING Student najlepsze, ewentualnie direct. W student płacisz tylko 2zł miesięcznie za prowadzenie konta, ale wszystko jest darmowe.

Natomiast, w direct nie płacisz za prowadzenie konta nic. Ale gdy tylko chcesz wpłacić, bądź wypłacić kasę w oddziale musisz zapłacić 9zł. Jedynie w bankomacie nie płacisz nic.

Ale ING najlepszy.

Jak user ORZECHgda, również polecam Mbank. kilka lat, żadnej opłaty za cokolwiek. rachunki oszczędnościowe za darmo, rachunek walutowy również, wypłaty w bankomatach WBK, Multibanku i euronetu za free (w innych krajach nawet z bankomatu VISA za darmo). Czego chcieć więcej? Co do Kupowania na Allegro to MTransfer Rulez :wink: (przy płaceniu nie musisz nawet danych kopiować, tylko logujesz się i kod sms wpisujesz).

A co sądzicie o dbNET w Deutsche Banku lub koncie w Alior Banku??

dbNet tragiczny interfejs.

nie taki tragiczny. Ja osobiście polecam to konto bankowe w Deutsche Banku. Mam też drugie w mbanku i oba są OK. Złe opinie natomiast słyszałem o Inteligo, a słaby interfejs to ma podobno Polbank. Przy wyborze konta polecam zwracać uwagę na sieć darmowych bankomatów i koszty przelewów przez internet. Reszta jest tak naprawdę bardzo podobna.

Polbank - rewelacji jeśli chodzi o interfejs może nie ma, ale ostatnio się poprawili ze stabilnością. Do tego od niedawna przelewy można wysyłać z dowolnego komputera, bo kody przychodzą w SMSach na komórkę. Minusem jest to, że w weekend nie wyślesz kasy. Po za tym całkowicie darmowe konto, darmowe przelewy przez net, darmowa karta kredytowa (trzeba tylko zrobić 36 operacji w roku), a co lepiej, zwracają ci 1% wydatków z karty. Do tego możesz otworzyć kilka rachunków oszczędnościowych (dzienna kapitalizacja odsetek, więc da się uciec od Belki). Całość na fajnych oprocentowaniach.

Jedyny minus - brak gwarancji BFG, co w obecnej sytuacji ekonomicznej Grecji budzi pewne obawy - jeśli jednak nie będziesz trzymał więcej niż kilka tysięcy to możesz brać tam konto.