Jakie wybrać łącze?


(Kamsoc) #1

Witam!

W sieci jest 30 użytkowników. W podobnej cenie są do wyboru dwa rodzaje radiowego łacza internetowego: synchroniczne 1.5 mbit/s oraz asynchroniczne 4 mbit/1.5 mbit/s. Co w tym przypadku byłoby lepszym rozwiązaniem?


(PaPuX) #2

Rożnica pomiędzy synchronicznym a asynchronicznym jest taka:

synchroniczne- wysyłka jak i odbiór pakietów mają stałą tą samą wartość

asynchroniczne- wysyłka jak i odbiór mają inne wartości i mogą ulegać wąchaniom.

Wybór należy do ciebie


(grand) #3

szybszy download, a taki sam upload jak w pierwszym :mrgreen:

ale decyzja należy do Ciebie.


(Bolo92) #4

Ja Asynchroniczne bym brał, przynajmniej to co przedstawiłeś jest lepszą ofertą. Tak jak poprzednik napisał masz PONAD 2x szybszy download, a upload taki sam jak w SYNCHRONICZNYM.


(system) #5

a ja nie radził bym ci brać radjówki wogle ... zrywa połączenie, wyłącza sie , zależna od warunków pogodowych ... gry online odpadała bo pingi skaczące ... ale jeśli nie ma wyboru to bierz łącze z szybkim downloadem .. strony bedą ci się szybko ładować itp. a upload dłuży nie będzie ci praktycznie wogle potrzebny :wink:


(Harylog) #6

wirles, w jakich czasach zyjesz :wink: teraz radiowki sa o wiele lepsze niez to co bylo pare lat temu. jezeli jest postawione na dobrym sprzecie, w dobrej lokalizacji to nie ma mowy o takich negatywnych efektach jak wspomniales. nie strasz chlopaka na starcie.


(Bolo92) #7

^^^ Mam Ci pokazać pingi do wybranego przez Ciebie serwera ??

Wyczytał w internecie że połowa ludzi ma problemy bo admini jak nie było konkurencji stawiali na niby teoretyczną prędkość i ładowali ile wlazło ludzi.. A jak pojawiła się konkurencja to stawiać trzeba na jakość.