Jakie wybrać łącze?

Witam!

W sieci jest 30 użytkowników. W podobnej cenie są do wyboru dwa rodzaje radiowego łacza internetowego: synchroniczne 1.5 mbit/s oraz asynchroniczne 4 mbit/1.5 mbit/s. Co w tym przypadku byłoby lepszym rozwiązaniem?

Rożnica pomiędzy synchronicznym a asynchronicznym jest taka:

synchroniczne- wysyłka jak i odbiór pakietów mają stałą tą samą wartość

asynchroniczne- wysyłka jak i odbiór mają inne wartości i mogą ulegać wąchaniom.

Wybór należy do ciebie

szybszy download, a taki sam upload jak w pierwszym :mrgreen:

ale decyzja należy do Ciebie.

Ja Asynchroniczne bym brał, przynajmniej to co przedstawiłeś jest lepszą ofertą. Tak jak poprzednik napisał masz PONAD 2x szybszy download, a upload taki sam jak w SYNCHRONICZNYM.

a ja nie radził bym ci brać radjówki wogle … zrywa połączenie, wyłącza sie , zależna od warunków pogodowych … gry online odpadała bo pingi skaczące … ale jeśli nie ma wyboru to bierz łącze z szybkim downloadem … strony bedą ci się szybko ładować itp. a upload dłuży nie będzie ci praktycznie wogle potrzebny :wink:

wirles, w jakich czasach zyjesz :wink: teraz radiowki sa o wiele lepsze niez to co bylo pare lat temu. jezeli jest postawione na dobrym sprzecie, w dobrej lokalizacji to nie ma mowy o takich negatywnych efektach jak wspomniales. nie strasz chlopaka na starcie.

^^^ Mam Ci pokazać pingi do wybranego przez Ciebie serwera ??

Wyczytał w internecie że połowa ludzi ma problemy bo admini jak nie było konkurencji stawiali na niby teoretyczną prędkość i ładowali ile wlazło ludzi… A jak pojawiła się konkurencja to stawiać trzeba na jakość.