Jakie wybrać podzespoły?

W komputerze mam Płytę główną MSI Z170 PC Mate, procesor I5 6600k i zasilacz BQT L7-530w, chciałbym kupić lepszą kartę graficzną bo moje GTX 550Ti to już jest przeżytek więc mam zamiar kupić RX570. Pytanie brzmi: czy mój zasilacz jest wystarczająco mocny na to combo? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :grinning::smile::smiley:

Da radę, o ile nie “kręcisz ekstremalnie” procka.
Co do reszty zestawu: i5 będzie z nią dobrze dopasowana, ale zainteresowałbym się za ile da się pchnąć na Allegro, kolejna mocniejsza karta będzie już wiązała się pewnie z zakupem i7za ok 1000 pln, a obecnie za sprzedaż procka+płyty+ram możesz uciec na wydajniejsze AMD :wink:

1 polubienie

Szczerze mówiąc to nie przepadam za AMD i wydaje mi się jednak że Intel jest lepszą opcją a wracając do tematu to moja płyta główna może też obsługiwać i7 więc też pomyślę o innych nowych kartach graficznych ale potrzebuje “na teraz” i najlepiej nie za jakieś wygórowane ceny więc wydaje mi się że ta RX570 powinna dać rade. Dziękuję Marcinie za pomoc teraz już wiem że zasilacz da radę :smile::smile::smile:

Był, obecnie wiele gier Assasians, BF, Kingdoms Deliverance itp. wymaga więcej niż 4 wątki :wink:
W AMD winctj rdzeniuf dostaniesz w gratisie, w Intelu wincyj hercuf lub bank obrabować tylko;)

Co do samej karty:
jeżeli chcesz przejściową, i jesteś świadomy ryzyka, to możesz pokoparkowe 570/470 na Allegro poszukać.

Albo zamiast tracić na przejściowe od razu jakieś gtx 1660.