Jakie wykonać czynności przed wymianą procesora ?

Witam forum :slight_smile:
Od dłuższego czasu zastanawiam się na wymianę mojego procesora AMD Athlon II X3 435 , na AMD FX-4300 .
Tylko pytanie jak w temacie … Co mam zrobić przed wymianą procka ( ogolnie potrafię zamontować procesor , i reszte podzespołów ) , lecz słyszałem ze po wymianie może nie wlaczyc sie komputer lub występują inne błędy. Proszę o opisanie czynności krok po kroku . Pozdrawiam :slight_smile:

Sprawdzałeś czy płyta Twoja taki CPU obsługuje?
Wersję biosu masz odpowiednią? do tego CPU
Montaż
Ewentualnie reset biosu baterią.

Jeśli płyta obsługuje i wymieniasz sam CPU, to nie powinno być żadnego problemu. Trochę więcej zabawy jest z wymianą płyty głównej (bez reinstalacji systemu), ale też da radę.

po pierwsze załatwiłbym sprawę z obsługą procesora (kompatybilność), jeżeli pamięć mnie nie myli to Athlon II x3 435 jest na postawkę AM2+ a FX 4300 jest na AM3+, jeżeli płyta obsługuje to można zmienić chociaż boost wydajności niewielki, próbował bym najpierw odblokować 4 rdzeń i pamięć cache L3 na twoim procesorze, co by mu znacznie poprawiło wydajność, lecz to jest loteria i możesz nic nie odblokować ale warto spróbować, w końcu to nic nie kosztuje :wink:

Wiesz może jak odblokowac 4 rdzeń (ew. link do jakiegoś poradnika )

W Google sam go znajdziesz. A jako że nie podałeś modelu płyty głównej, to szukaj wróżki która Ci odpowie na pytanie.