Jakie wymagania sprzętowe do wydajnego działania Unity?

Czy na tym komputerze : Intel® Core2 CPU 4300 @ 1.80GHz / GeForce 7600 GS / 2 Gb Ram , nowe Ubuntu z Unity będzie działało bezproblematycznie , na myśli mam komunikaty że karta graficzna jest za słaba (tak miałem przy wersji chyba 10.04, 10.10) itp

Hmm… a miałeś jakie sterowniki? Zamknięte czy otwarte? Bo chyba nie powinno na tej karcie ścinać. Ja np mam 8600 GTS i działało dobrze ze sterami zamkniętymi. Co nie zmieniło mojej decyzji o systematyczny odchodzeniu od Unity i z czasem od Ubuntu :D.

Jak masz słabszy sprzęt to proponuje spróbować XFCE możliwości Gnome 2, a wydajność bardzo dobra.

Nie możliwe 10.4 na pewno działało na kartach 7600 całkiem znośnie, i nie było żadnych komunikatów że karta za słaba, co nie zmienia faktu że to środowisko to zamulacz, i wiele brakuje do wygody i szybkości gnome 2.

Niemożliwe że Unity jest tak wymagające. Na zintegrowanym GF 7025 nie ma mowy o chwilowej niepłynności na KDE z właczonymi efektami. Nawet Stary GF 440MX 64MB daje rade ale w mniejszej ilości klatek (25-50).

Sterowniki zaciągam z nvidia.com - jedyne słuszne wg mnie.

Moja zintegrowana karta w netbooku dawała też sobie radę z Unity. Więc na Twojej nie powinno być najmniejszych problemów.

Ja na zintegrowanej karcie intela śmigam w unity :slight_smile: Co prawda unity 2d… (procek intel pentium 4 2.8ghz, 1gb ram)

Dzięki za odpowiedzi jak wyjdzie polski remix przetestuję ewentualnie o sterowniki zapytam na forum. Bo nigdy nie instalowałem dodatkowych korzystałem z tych które były w systemie .

Nie wiem czy jest sens czekać na polski remix…

Nie ma sensu czekać. System masz spolonizowany po instalacji. Java, flash i kodeki to jest kwestia trzech poleceń …

Jak miałem ubuntu 11.10 to moje 2gb ramu nie zawsze starczało na Unity. Dlatego przesiadłem się na Xubuntu. Ale ponoć w obecnej wersji 12.04 jest z tym lepiej - nie wiem, nie sprawdzałem, do unity już nie wrócę raczej.

Lepiej zainstalować Xubuntu niż doinstalować XFCE do Ubuntu…uwierz mi. Xubuntu jest zoptymalizowane pod XFCE jeśli chodzi o działanie, dotyczy to także kwestii wyglądu, praktycznie każdy element jest dopracowany.

O to właśnie mi chodziło :smiley: Nie że ma do Ubuntu dodać XFCE, ale postawić Xubuntu.

Swoją drogą to ciężko mówić o dopracowaniu w systemach od Canonical, no chyba że rozumiemy “dopracowanie” tak samo jak Bill Gates :smiley: (chociaż obecnie Ubuntu bliżej do Windowsa niż GNU/Linux tzn. odrzucenie filozofii, myślenie za użytkownika ).

Dzięki za rady Xubuntu jest fajne. Zainstalowałem ten system tylko mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z nim. Czy Xubuntu ma firewalla nigdzie nie mogę znleźć ?

Można też zaznaczyć odpowiednią opcję przy instalacji.

Wydaje mi się, że Ubuntu 12.04 działa lepiej niż poprzednie wersje z Unity. W końcu to wydanie LTS.