Jakie XIAOMI dla dziecka?

Budżet: Mniej=Lepiej (najlepiej <500 zł)
Dla kogo: Dla dziecka, 14 lat
Wymagania: YouTube, Messenger i chyba tyle

Moje typy:
Xiaomi Redmi 4A - 449 zł
Xiaomi Redmi Note 5A Prime - 549 zł
Xiaomi Redmi 5 - 629 zł

redmi

Czy Snapdragon 425 radzi sobie jeszcze z obsługą Androida i podstawowych aplikacji? O ile wydajniejsze są 435 i 450? Jeżeli chodzi o wytrzymałość na upadki, to który wypada najlepiej?

Najlepiej to Redmi 5 z tego zestawu.

1 polubienie

Pod wzgledem sprzetowym tak, tylko czy 14 letniemu dziecku potrzeba prawie 6 calowy ekran, który powoduje, że taki smartfon cięzko trzyma i obsługuje się jedną ręką i ledwo mieści sie w kieszeni? Ja bym wziął z tych trzech 4A, wygodny w obsłudze to jego największa zaleta. Ja mam Redmi 5 Plus 5,99 cala i czasami mnie boli ręka po dłuzsyzm trzymaniu przy uchu bo jednak to kloc spory ze wzgledu na wymiary, a bateria tez swoje waży.

4A dla ojca kupiłem w grudniu, nie zamula, nie krzaczy, bardzo sprawny telefon, śmiga płynniej i szybciej niż mój S5.
Poza tym mimo że plastik całkiem trwały jest i odporny, kilka razy upadł i żadnych śladów nie ma, założyłem szkło hartowane bo z ekranem różnie bywa.

1 polubienie

6mm dłuższy, 1mm szerszy i 2mm cieńszy niż 5" którego używa teraz, więc z tym problemu nie będzie

Moja mama też zadowolona od roku. Jedyna wada, że bardzo kiepski aparat.

Aż tak źle nie jest, w końcu to telefon za 4 stówki, nie można oczekiwać za wiele.
Ekran jest świetny, obudowa nie trzeszczy, jest naprawdę doskonale spasowana, bateria 2-3 dni gdzie ojciec go jako routera używa praktycznie non stop, a co do aparatu, to nie sądzę aby w tej cenie znalazło się coś lepszego.
Ja kupiłem za 450 złociszy w Madiaexpercie, na allegro w tej chwili spokojnie i sporo poniżej czterech stówek są.

Trzeba tylko zwracać uwagę na to, czy telefon pochodzi z oficjalnej dystrybucji.

Wystarczy żeby telefon był z dystrybucji europejskiej a nie chińskiej. Jak kupisz telefon z chin to może być problem potem z gwarancją. Zwróć jeszcze uwagę na Xiaomi Redmi 4x. Można go kupić za 500 zł z małym kawałkiem.

ew. jak z Chin to Ibuygou - serwis jest w Polsce.

Dorzuciłbym 4X którego nie masz w tabelce. Cenowo różnica względem 4A jest niewielka i warto dorzucić a w zamian za to dostajesz np. czytnik linii papilarnych czy bardziej pojemną baterię Li-Ion 4100 mAh.

Redmi 5 to ciekawa opcja, głównie ze względu na duży wyświetlacz 5.7 cala oraz ochronę ekranu - jeśli to dla dziecka to przydatna rzecz :wink: Ma też nieco mocniejsze podzespoły od 4X’a, ale traci niestety sporo na baterii, jest dużo mniejsza.