Jakie załączniki chcemy na forum?

Nie wiem, czy to najlepszy pomysł. Wątpię, by moderatorom chciało się te pliki ściągać i sprawdzać zawartość - a w takim pliku może być dosłownie wszystko.

1 polubienie

Jestem podobnego zdania co @Kpc21 bo choć czasem faktycznie mogłoby być przydatne, aby podesłać komuś jakiś plik, to włączenie tego globalnie to proszenie się o kłopoty.

Można dać tą możliwość tylko użytkownikom z większą reputacją. Wiem, że system reputacji nie działa jeszcze jak trzeba i śmiejecie się z odznak albo dziwicie czemu jesteście traktowani jak nowi użytkownicy, ale to się za jakiś czas bardzo ładnie wyrówna i wtedy powinno być super funkcjonalne.

W dobie szybkich łącz lepiej używać chmury dla zip i innych w poście dajesz link i tyle. Zbędne to tu, poza tym musisz mieć miejsce na serwie , ustalić limit, zbyt mały bezużyteczny, zbyt duży to forum zostanie chmurą dla wielu :wink:

2 polubienia

Ogólnie nie bardzo widzę sens wysyłania na forum plików ZIP. PDF - ewentualnie tak, ale po co ZIP?

Co do reputacji - zamiast się w takie rzeczy bawić, wystarczyłoby pozwolić to robić userom np. od 100 postów wzwyż.

Możliwość wstawiania filmów z YT by się przydała, ale pewnie to już jest. Sprawdzam.

Jest. I to w absurdalnie prostej formie, po prostu adres jest konwertowany na osadzony w poście film. Lepiej i bardziej user friendly już się nie da :slight_smile:

Mądrze prawisz. Załączniki pdf nie są moim zdaniem potrzebne. Tylko obrazki + jeśli już musi być *.txt, a i to wydaje się być zbędne, skoro mamy http://pastebin.com.

Przy okazji - da się na stałe ustawić zamieszczanie automatycznie przeskalowanych miniatur, zamiast umieszczania *.tga w rozdzielczości 4096x4096? :smiley:

Z .txt korzysta nasza Bezpieka, więc jest jak najbardziej przydatne. Reszta w sumie nie potrzebna. Wiadomo, standardowe pliki graficzne, gify z sieci i tak się prasują z automatu. Jak będę chciał komuś udostępnić .pdf to też na Onedrive wrzucę. :slight_smile:

1 polubienie

Ładnie dziękuję. I w tym jest nadzieja :slight_smile: