Jakie załączniki chcemy na forum?

Poza zdjęciami (JPG/PNG etc) dodałem właśnie TXT, potrzebujemy lub chcemy coś więcej?

1 polubienie

Nie wiem, może .pdf?

2 polubienia

Może coś aby była możliwość wrzucania filmików do postów, to się przydaje.

1 polubienie

PDF dodane

Nie sądzicie, że w .pdf można zaszyć coś złośliwego?

1 polubienie

A w jakim celu? Nigdy nie było i nie widziałem żeby ktoś o to pytał. Zresztą, @Semtex dobrze gada.
Co innego gif.

1 polubienie

O nie, żaden gif, bo zaraz zaczną się durne animacje.
A pdf jest dobry do zamieszczania jakichś instrukcji, manuali (ot, choćby płyt głównych) czy innych podobnych rzeczy.

3 polubienia

W .txt też można, tylko potem dajesz instrukcję np. “przekopiuj to do cmd z prawami administratora i kliknij enter”… :wink:

A Ja bym prosił o tabele

Tabele?

Chyba o dodanie funkcji tabel chodziło, w postach.

Dokładnie o to

Załączniki prywatne w postach, np. fixlogi, których by nikt inny, oprócz tego, co temat jego, nie widział i nie mógł zastosować, a były takie przypadki.

Dodane.

kolumna 1 kolumna 2 kolumna 2
kolumna 1 kolumna 2
2 polubienia

OK, a po co dołączać do posta załącznik, którego nikt nie może zobaczyć?

Po prostu pytam, nie wiedziałem że to ważne.

Fixlogi każdy może zobaczyć.To żadna tajemnica.Jak jest długi skrypt to piszę w notatniku i daję jako plik tekstowy.

@tomekb
Ludzie, czasami bezmyślnie wklejają “na żywaca” nie rozumiejąc co wklejają, żeby sprawdzić, czy u nich też zadziała.
Przykład masz na wielu forach, gdzie ktoś coś napisał, a inny użytkownik bezmyślnie skopiował, wkleił i o ile w przypadku pierwszym zadziałało to w przypadku drugiego popsuło system.
To są specyficzne sytuacje zależne od konfiguracji sprzętowej / zainstalowanego systemu.
I wtedy treść przeznaczona dla jednej osoby u drugiej może coś spartolić kolokwialnie mówiąc.

Skrypty SH/BASH dobrze jakby można było załączać.
Czasami wklejenie wszystkiego w poście lub na wklej.to nie jest dobrym rozwiązaniem.
A użytkownik i tak musi nadać prawa uruchomieniowe plikowi i tak (chmod +x)

Przepraszam za kolokwializm ale przed ludzką głupota nie ma ochrony. Idąc twoim tokiem rozumowania, większość porad należało by ukryć przed osobami postronnymi by nikt przypadkiem nie zrobił sobie krzywdy. Moim zdaniem nie tędy droga, jak ktoś sie raz sparzy, to może się nauczy, a jak nie - cóż na to nic nie poradzimy.

2 polubienia

No ale jeśli dałoby się coś takiego wprowadzić, to byłaby to przydatna opcja.

Jak się dodaje te tabele?

Kolumna 1 Kolumna 2
Tekst 1 Tekst 2
Tekst na dwie kolumny

Hm… czyli normalnie w HTML można je klepać. Tylko, nie wiedzieć czemu, nie działa parametr “colspan”.

A załączanie plików *.zip nie będzie przydatne?